Adalet Bakanlığı ve KOSGEB Memur Personel Alımı Yapacak! Kadrolu Memur Alımı İçin Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı ve KOSGEB duyurusu ile birlikte memur ihtiyacı olduğu ve bu yönde personel alımı yapılacağı belirtildi. Peki ya güncel duyuru ile birlikte alım şartları da paylaşıldı mı? Memur alımına dair bilgiler aktarıldı. Kadrolu memur olabilmek için başvurular nereye yapılacak?

Adalet Bakanlığı ve KOSGEB Memur Personel Alımı Yapacak! Kadrolu Memur Alımı İçin Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) memur alımı yapıyor. Başvuru şartları ve alım yapılacak kadrolar açıklandı. Detaylar belli oldu. 513 memur alımı için harekete geçildi. Verilen bilgiler doğrultusunda KOSGEB için 13 sözleşmeli bilişim personeli alınacakken Adalet  Bakanlığı için de 500 icra müdürü ve yardımcısı alınacak.

Memur Alımlarında Son Başvuru Tarihi!

Adalet bakanlığı başvuruları en geç 24 Kasım 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular ttps://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. KOSGEB personel alımları 22 Aralık 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır.

Devlette Memur Olmak İçin Şartlar

Bilişim personeli alımı için adayların Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Memur alımı için adayların Hukuk Fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olması gerekmektedir.

Görevini devamlı yapmasına engel bir durumu bulunmamak.

Adalet bakanlığı 10-16 Kasım tarihleri arasında sınavın yapılacağını açıkladı. elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla başvurular yapıla bilinecektir.

Bilişim personeli alımı için En az 15000 kullanıcılı projelerde yazılım geliştirici olarak çalışmak ve bunu belgelemek ve Literatürü takip edebilecek seviyede teknik İngilizce bilgisine sahip olmak.