Almanya'da yoğun bakımda olan öğretmen özel uçakla Türkiye'ye getirildi

Almanya'da görev yapan Türkçe öğretmeni Firdevs Gülben Pekmezoğlu lupus hastalığı sebebiyle yoğun bakımda tedavi görüyor. Tedavisini Türkiye'de sürdürmek isteyen öğretmen, ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.

Almanya'da yoğun bakımda olan öğretmen özel uçakla Türkiye'ye getirildi

Almanya'da görev yapan ve hastalığı nedeniyle yoğun bakımda olan 41 yaşındaki Türkçe öğretmeni Firdevs Gülben Pekmezoğlu, Bakan Mahmut Özer'in girişimi ile beraber Türkiye'ye getirildi.

Adana'nın Ceyhan ilçesinde Bakanlığa bağlı bir okulda öğretmenlik yaparken 3 yıl önce Bakanlıklar açArası Ortak Kültür Komisyonu tarafından Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği nezdinde görevlendirilen Türkçe öğretmeni Firdevs Gülben Pekmezoğlu, bir hafta önce aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Bilinci kapalı şekilde yoğun bakıma alınan öğretmenin yakınları, tedavinin Türkiye'de devam etmesi için Münih Başkonsolosluğuna müracaat etti ancak doktorlar, hayati risk nedeniyle ambulans uçakla nakline izin vermedi.

dfgnkgfln.jpg

Yoğun bakımdaki üçüncü gününde bilinci açılan Firdevs Öğretmen, doktorların izin vermesi üzerine Türkiye'nin Münih Başkonsolosluğu yetkililerince hastanede ziyaret edildi.

Tedavisini ülkesinde devam ettirmek istediğini belirten Firdevs Öğretmen'in talebi, doktorlarca uygun görüldü. Bu süreçte Bakan Özer de devreye girerek öğretmenin sağlık durumu ve Türkiye'ye getirilmesi konusunda sürekli bilgi aldı.

kdfgl.jpg

Bakan Özer'in girişimiyle Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçak, Firdevs Öğretmen'i almak üzere Almanya'nın Nürnberg Havalimanı'na hareket etti.

Firdevs Öğretmen'in nakledildiği ambulans uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan öğretmen Firdevs Gülben Pekmezoğlu'nun tedavisi sürüyor.