AMD'nin yeni özelliği nedeniyle, CS2'den uzaklaştırılan oyuncuların banları yakın zamanda açılıyor!

AMD'nin Anti-Lag+ özelliği nedeniyle, bir çok CS2 oyuncusu VAC-Banı ile karşı karşıya kaldı. Valve, bu banlardan sonra bu özelliği kullananların dikkat etmesini gerektiği açıklamayı yapmıştı

AMD'nin yeni özelliği nedeniyle, CS2'den uzaklaştırılan oyuncuların banları yakın zamanda açılıyor!

Valve, AMD’nin Anti-Lag+ özelliğini etkinleştiren CS2 oyuncularına yönelik VAC ban uyarısının ardından önemli bir açıklama yaptı. Bu uyarı, ayın başında yayınlandı ve AMD GPU’ları kullanan oyuncuları Anti-Lag+ özelliğinin olası sonuçları konusunda uyardı.

amd-anti-lag-merkezli-counter-strike-2-banlari-kalkiyor170062-0.jpg

Valve, AMD'nin bu özenliğinin, önemli dll dosyalarının işlevlerinde sapmaya yol açması nedeniyle, oyuncuların uzaklaştırılması riski taşıdığını söyledi.

Bu sorunu çözmek adına Valve, “uyumsuz AMD grafik sürücüleri için başlangıç kontrolü” adı verilen bir önlem uyguladı. Etkilenen oyuncular, yasaklamalarının yakında kaldırılmasını bekleyebilirler.

Güncelleme ayrıca Windows 11 Auto HDR’nin zaman zaman duman efektlerinin kaybolmasına neden olan bir hatasını da gideriyor. Bunun yanı sıra, çeşitli hata düzeltmeleri ve oyun deneyimini geliştiren iyileştirmeler de bulunuyor.

Ancak banlanan oyuncuların, daha önce onlarla oynayanların endişeleri var. Bu kişiler, kendilerini hilecilerle ilişkilendirerek itibarlarının zarar görebileceğinden endişe ediyorlar. Valve, henüz bu endişelere yanıt vermedi ve etkilenen oyuncuları telafi etmek için bir plan açıklamadı.

cs2-ucretsiz-mi-counter-strike-2-oynamasi-ucretsiz-mi-olacak.jpg

Son derece popüler olan taktiksel FPS oyunu CS:GO’nun yenilenmiş sürümü CS2, Eylül ayının sonunda piyasaya sürüldü. Bu durum geliştikçe, daha fazla güncelleme ve bilgi sağlanacaktır muhtemelen, dolayısıyla bizleri takip etmeyi unutmayın. Oyuncular ve meraklılar, Valve’ın Anti-Lag+ sorununun daha geniş kapsamlı sonuçlarına vereceği yanıtı merakla bekliyor olacak.