Bu emojileri kullanmayın! FETÖ'nün gizli iletişim taktiği ortaya çıktı

Gazi Turgut Aslan operasyonunda 59 ilde 704 şüpheli için eş zamanlı baskın gerçekleştirildi. Yapılan operasyonun sonucunda FETÖ üyelerinin emojiler aracılığıyla iletişim kurduğu ortaya çıktı. O emojileri kullanırken dikkat edin...

Bu emojileri kullanmayın! FETÖ'nün gizli iletişim taktiği ortaya çıktı

O emojileri kullanmayın... Gazi Turgut aslan operasyonuyla beraber çok sayıda şüpheliye eş zamanlı operasyon yapıldı. Gerçekleştirilen operasyonda FETÖ'nün emojilerle iletişim kurduğu anlaşıldı.

FETÖ'cülerin yapılan son operasyonla birlikte yeni bir haberleşme taktiği geliştirdiği ortaya çıktı. "Gazi Turgut Aslan" operasyonu ile 59 ilde 704 şüpheliye eş zamanlı baskın düzenlendi. Operasyon neticesinde örgütün emojilerle haberleştiği tespit edildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın FETÖ'ye yönelik düzenlediği operasyonu Habertürk yazarı Yasemin Güneri köşesine taşıdı. Yazıda FETÖ'nün yeni haberleşme taktiğinin emojiler olduğu ifade edildi.Yazının ilgili bölümü şu şekilde:

"Operasyonda ele geçirilen belgeler arasında dikkat çekici noktalardan biri tedbir kurallarına azami riayet eden örgüt üyelerinin “emojiler” yoluyla yaptıkları bilgi alışverişi oldu.FETÖ üyeleri, gündelik hayatta hepimizin kullandığı emojilerle yeni bir dil oluşturmuşlar.

Erkek çocuk emojisi örgüt tarafından maaş verilen örgüt mensubu anlamına gelirken, uçak işareti yurtdışına kaçan örgüt mensubu olarak kodlanmış.Operasyon sonrası elde edilen dökümanlarda özellikle twitter başta olmak üzere sosyal medyada haftada en az 4 gün örgütün üst yönetiminin belirlediği konularda hashtag çalışması yapıldığı ve yapılan paylaşımların TT olmasını sağlamak amacıyla sistematik bir biçimde sosyal medya üzerinden dezenformasyon faaliyetleri yürüttükleri görülmüş. Mağduriyet algısı oluşturmak için sosyal medyayı aktif olarak kullanan FETÖ üyelerinin youtube yoluyla da oluşturdukları videoları paylaştıkları tespit edilmiş."