CHP'li Milletvekilinden İHS'li PTT çalışanlarına destek!

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, PTT bünyesinde görev alan İdari Hizmet Sözleşmeli (İHS) personellerine destekte bulundu. Antmen, İHS'li çalışanların devlet memuru kadrolarına alınması gerektiğini savundu.

CHP'li Milletvekilinden İHS'li PTT çalışanlarına destek!

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, PTT'de görev yapan İHS'li çalışanların devlet memuru kadrosuna alınmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Antmen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, PTT'de çalışan İHS'li personelin 2018 yılında çıkarılan KHK ile kadroya alındıklarını anımsattı.

ptt-6.jpg

Bu personellerin devlet memuru statüsünde çalıştırıldıklarını ancak devlet memuru olarak gösterilmedikleri için diğer memurlara göre 2 ila 3 bin lira daha düşük maaş aldıklarını dile getiren Antmen, aradaki bu ücret dengesizliğinin düzeltilmesi amacıyla TBMM Başkanlığına bir yasa teklifi verdiklerini söyledi.

Antmen, İHS'li posta emekçilerinin devlet memuru olarak tanımlanmasını ve diğer memurlarla aynı ücreti almasını arzu ettiklerini belirterek, "Bu konuda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının gereğini yapmasını bekliyoruz." dedi.