Ekrem İmamoğlu milyonlarca vatandaşı uyardı! Bunu yapmayanlar para ödemek zorunda kalacak

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu önemli bir açıklama ile karşımıza çıktı. İşte dikkat toplayan o değişikliğin detayları...

Ekrem İmamoğlu milyonlarca vatandaşı uyardı! Bunu yapmayanlar para ödemek zorunda kalacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün önemli bir haber ile karşımıza çıktı. İmamoğlu'nun yaptığı açıklama milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kaçak göçmenlere karşı kritik bir hamlede bulunan İmamoğlu, vatandaşlara tarih verdi! O tarihten itibaren gerekli işlemleri gerçekleştirmeyen kişilerin fazladan ücret ödemek zorunda kalacağı belirtildi. İşte konuya ilişkin tüm merak edilen detaylar...

İstanbul Kart için yeni bir dönem başlıyor!

Bilindiği üzere yıllardır Türkiye'nin hemen her şehrinde dini ve milli bayramlarda toplu taşımalar ücretsiz hale getiriliyor. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada bu konuya değinen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Kart'larla ilgili önemli bir değişiklik hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Şimdiye kadar bayram günlerinde tüm kart sahiplerinin tamamen bedava bir şekilde yararlanabildiği toplu taşımalar; artık kişiselleştirmeye tabi tutulacak. Bu işlemi yapmayan kişiler ise ücretsiz ulaşımdan yararlanma şansını kaybedecek.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu uyardı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim tarihi itibariyle bu değişikliğin geçerli olacağını vatandaşlara duyurdu. Bu tarihten sonra T.C. vatandaşı ya da özel hak sahibi olan yabancılar haricinde kimsenin milli ve dini bayramlarda ücretsiz toplu taşımaya binemeyecekleri açıklandı. İmamoğlu'nun konuyla ilgili ifadeleri şu şekilde oldu:

"İSTANBUL KARTLARINIZI LÜTFEN KİŞİSELLEŞTİRİN! Milli ve dini bayramlarda İstanbul'da ücretsiz toplu ulaşım hizmeti sağlıyoruz. Bu hak sadece TC vatandaşlarını ve hak sahibi yabancıları kapsıyor. Bu kapsamın dışındakiler 29 Ekim itibariyle ücretsiz ulaşımdan faydalanamayacak."

Kaçak göçmeyenler bu imkandan faydalanamayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun da konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Ongun, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu'nun paylaşmış olduğu açıklama tweet'ini alıntılayarak, söz konusu değişikliğin detayları hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, söz konusu yenilikle birlikte kaçak göçmenlerin bu fırsattan artık yararlanamayacağını dile getirdi. Yalnızca T.C. vatandaşlarının ve yabancı özel hak sahiplerinin bu durumdan faydalanabileceğini söyledi. İşte Murat Ongun'un konuya ilişkin yaptığı o açıklama:

"Bu uygulamanın meali: İstanbullunun vergisi ile kaçak göçmenler ücretsiz ulaşım kullanamaz. İstanbulluların bilgisine sunarız."