Game of Thrones dizisinin efsane oyuncusu hayatını kaybetti

Game of Thrones dizisi ile adından sıkça söz ettiren 75 yaşındaki efsane oyuncu ve müzisyen Wilko Johnson hayatını kaybetti. Johnson'ın ölüm nedeni belli oldu...

Game of Thrones dizisinin efsane oyuncusu hayatını kaybetti

Game of Thrones dizisinde Ser Ilyn Payne karakterine hayat veren tecrübeli sanatçı Wilko Johnson hayata gözlerini yumdu.

Game of Thrones dizisinde kralın dilsiz celladı “Ser Ilyn Payne” karakterini canlandırarak da akıllarda yer edinen oyuncu ve müzisyen Wilko Johnson, 75 yaşında pankreas k-nserinden hayatını kaybetti.1970’li yıllarda gitar çalma yöntemiyle adından söz ettiren daha sonra oyunculuktaki performansıyla dikkat çeken Wilko Johnson, 75 yaşında hayata gözlerini yumdu.

lsdf.jpg

SON NEFESİNİ EVİNDE VERDİ

10 yıl önce yakalandığı pankreas k-nserinin en ö-lümcül türüne yakalanan Wilko Johnson, kemoterapi sürecini reddetmesiyle çok konuşulmuştu. Hayranları için veda turuna çıkan Johnson, o dönem Radio 5 Live’a yaptığı açıklamada, “Kararı vermek oldukça kolaydı, kemoterapi hayatını uzatmaktan fazlasını yapamazdı, ben sağlığın tadını çıkarmayı tercih ettim” demişti.