Öğretmenler Günü'nde pahalı hediye tartışması sosyal medyada olay oldu

Öğretmenler Günü'nde bir öğrenci velisi, öğretmene alınacak 'pahalı hediye' konusunda isyan etti. Maddi güçlük çektiğini ifade eden veli, alınacak hediyeye yardımda bulunmadığı için çocuğunun sınıfının değiştirildiğini ifade etti.

Öğretmenler Günü'nde pahalı hediye tartışması sosyal medyada olay oldu

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde pahalı hediye tartışması sosyal medyada büyük bir tartışma başlattı. Bir öğrenci velisi, öğretmenlerine alınacak pahalı mont için katkıda bulunmaması nedeniyle öğretmen ve sınıf annesinden baskı gördüğünü belirtti.

Öğretmenler gününde öğrencilerin velilerinin aldığı pahalı hediyeyi öğretmenlerine vermesi durumu olmayan aileler için infiale yol açtı. Bazı sosyal medya kullanıcıları hediye verme işinin “altın gününe” dönüştüğünü söylerken bazıları 24 Kasım kutlamalarının kaldırılması gerektiğini savundu.

Mesleğime saygısızlık

Sosyal medyada ise bir öğretmen ve velilin tartışması gündem oldu. Çocuğunu öğretmenler günü kutlamalarından dolayı okula göndermeyen veliye Öğretmen şu mesajı gönderdi: “İnci Hanım merhaba. Öncelikle bugün çıkarttığınız problemden dolayı gerçekten çok üzgünüm. Sınıf annemize hediye istemediğimi belirttiğim halde incelik gösterip almış. Katılıp katılmamakta tabi ki özgürsünüz. Fakat sınıfta yapılan öğretmenler günü kutlamasına katılmadığınız gibi çocuğu da göndermediniz. Bu davranışınızı şahsıma ve mesleğime saygısızlık olarak algıladım.” Dedi.

ogretmen-2.jpg

Pahalı mont neden alayım?

Veli ise, “Açık konuşmak gerekirse biri üniversiteli iki çocuk okutuyorum. Henüz kendime kışlık mont almamışken size öğretmenler gününden dolayı almayı uygun bulmadım. Öğretmenler günü adı altında yapılan annelerin günü oturumuna katılmama sebebim ise çalışan bir anne olmamdan ötürüdür. Anneler olacağı ve benim olmayacağım için de çocuk üzülür diye çocuğumu da göndermedim.” Dedi.