Öğretmenler indirim beklerken zamla karşılaştı!

Öğretmenler şokta... Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenevlerinde konaklamak isteyen öğretmenlere yüzde 50 indirim uygulanacağını açıklamıştı. Ancak ortaya çıkan bilgilere göre öğretmenler, yüzde 100 zam ile karşılaştı!

Öğretmenler indirim beklerken zamla karşılaştı!

Öğretmenevlerinde öğretmenler için yüzde 50 indirim vaat edilirken, öğretmenlerin yüzde 100 zamla karşılaştığı ortaya çıktı! Eğitim Sen Bingöl Şubesi konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığının 2022 yılında yayımladığı genelgeyle, öğretmenevlerinin öğretmenlere yüzde 50 indirimli konaklama imkanı sağladığını belirtti. Eğitim Sen Bingöl Şubesi ise indirim yerine zam uygulandığını açıkladı.

ogretmen-3.jpg

Bingöl Kent Haber'e göre; Eğitim Sen Bingöl Şubesinden yapılan açıklamada, şöyle denildi;

“Milli Eğitim Bakanlığının 2022 yılında yayınladığı genelgeyle öğretmenevleri, öğretmenlere 50 indirimli olarak kullandırılmaya başlandı. Yine Bakanlık bugün yayınladığı bir başka yazıyla, öğretmenlerin öğretmenevlerinin kafe ve restoranlarından 30 indirimli faydalanması talimatını verdi. Bunlar öğretmenler açısında sevindirici haberlerdi.

Bingöl Adaklı'da bakanlığın genelgesinin pek duyulmadığı anlaşılıyor. İlimizin en dezavantajlı ilçelerinden biri olan ve öğretmenlerin zor şartlar altında görev yapığı yerlerden biri olan bu ilçemizde, öğretmenevinde kalan öğretmenlerin konaklama ücretlerine 100 zam yapıldı. Evet yanlış duymadınız bu oranda zam yapıldı. Yani öğretmenler geçen aya kadar 1200 TL aylık kaldıkları öğretmenevinde ani bir kararla 2400 TL’ye kalmaya başladılar. Hatta itiraz ederlerse bu fiyatın 2700 TL’ye çıkacağını söylediler.

ogretmen-4.jpg

Oysaki maaşlarımıza böyle bir zam gelmedi. Zaten açlık sınırında ve zor şartlarda görev yapan öğretmenler bu muameleye muhatap olmamalıydılar. Yapılan bu zam ivedilikle geri çekilmelidir. Öğretmenlere karşı kaba ve yaralayıcı dilden uzak durulmalıdır.”