Samsun'da bir öğretmen darp edildi! 2 kişi gözaltına alındı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bir beden eğitimi öğretmeni, öğrenci velisi tarafından darp edildi. Öğrencisine tokat attığı iddiasıyla darbedilen öğretmen soluğu karakolda aldı.

Samsun'da bir öğretmen darp edildi! 2 kişi gözaltına alındı

Samsun'da öğrencisine tokat attığı iddiasıyla bir beden eğitimi öğretmeni, öğrencisinin velisi tarafından darp edildi. Öğretmen, karakola giderek şikayette bulundu ve iki kişi gözaltına alındı.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde sabah saatlerinde bir öğrenci, ailesine '24 Kasım Öğretmenler Günü'nde beden eğitimi dersine giren öğretmen M.A.'nın kendisine tokat attığını söyledi. Bugün sabah saatlerinde okula diğer oğlu F.Ç. ile gelen baba E.Ç. ise bahçede karşılaştığı öğretmen M.A.'ya tekme ve tokat atıp saldırdı.

Diğer öğretmen ve okul idarecilerinin araya girmesiyle baba ve oğlu, okuldan ayrıldı. Hastaneye giden öğretmen, darp raporu alıp, polise şikayette bulundu. Şikayet üzerine E.Ç. ve oğlu F.Ç. gözaltına alındı.

gozalti.jpg

'Caydırıcı yasal düzenleme' talebi

Eğitim Bir Sen Samsun İl Başkanı Hamdi Yıldız ve sendika üyeleri, okul önüne gelip, yaptıkları açıklamayla öğretmene yönelik şiddeti kınadı. Yıldız, konuşmasında, "Her şeyden önce sendikalı sendikasız hepimizin öğretmen olduğu hassasiyetinin altını çizmek için burada birlikteyiz. Bugünden tezi yok, bakanlığa sesleniyoruz; bir an önce eğitim çalışanlarına, öğretmenlerimize şiddete yönelik her türlü eylemi caydıracak yasal düzenlemeyi çıkarın" dedi.

'Güvenlik zafiyetinin olduğunu gösteriyor'

Eğitim Bir Sen Çarşamba İlçe Başkanı Hasan Demir de "Bir velinin elini kolunu sallayarak rahat bir şekilde okulu basması, darbetmesi ve sonrasında tehdit edici hakaretlerde bulunması kamusal alanlarda, okullarımızda güvenlik zafiyetinin olduğunu göstermektedir. Tüm okullarımızda güvenlik personellerinin bulundurulması şart ve zaruridir" diye konuştu.