Uyku Sırasında Yağ Yakımını Hızlandıran Gece Yiyeceği Önerisi

Kilo vermenize yardımcı olmanın yanı sıra derin ve kaliteli uyku almanıza destek sağlayan ürünler bulunuyor.

Uyku Sırasında Yağ Yakımını Hızlandıran Gece Yiyeceği Önerisi

Doktorlar, kilo verme sürecinde bile akşam atıştırmalıkları için bir takım yiyeceklerden vazgeçilmesini önermiyor. Bunun nedeni, insan vücudunun gece saat on ikiye kadar somatotropin (yağ yakıcı bileşik görevi gören bir hormon) üretmesidir. Bu bileşenin üretimini teşvik etmek için geceleri bazı yiyecekler yemelisiniz. Ve bunlardan birinin, ekstra kiloların hızlı kaybı üzerinde özellikle iyi bir etkisi var. Uyurken vücut yağlarınızı hızla yakmak için geceleri ne yemeniz gerektiğini söylüyoruz.

Hızlı kilo vermek için geceleri ne yenir ?

Doktorlar yatmadan önce haşlanmış yumurta akı yemeyi öneriyor. Vücudu aşırı yağ dokusunu yoğun bir şekilde yakmaya zorlamak için yatmadan önce iki haşlanmış yumurtadan elde edilen proteinleri yemeye değer. Hızlı kilo vermenin bir diğer önemli adımı da en geç 23:00'ten önce yatmaktır. Doktorlara göre bu iki basit kurala uymak fazla kilolardan en kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca kilo kaybı için çeşitli diyetleri uygularken yeterli miktarda su içmeli, bitkisel lif içeren yiyecekler (meyveler, sebzeler, baklagiller, tam tahıllar, yeşillikler vb.) yediğinizden emin olmalısınız.

Hızlı kilo vermek için geceleri başka ne yenir: En iyi 6 yiyecek

Yoğurt

Fermente süt ürünleri arasında protein içeriği ve düşük şeker içeriği açısından liderdir. Protein tarafından sentezlenen protein, vücudu doyurabilir ve uyku sırasında kas dokusunun oluşmasına yardımcı olabilir. Ayrıca yağsız protein vücudun yağ yakmasına yardımcı olur ve bu da hızlı kilo kaybına katkıda bulunur.

Kirazlar

Meyveler sadece vücudu doyurmakla kalmayacak, aynı zamanda uyku sürecini düzenleyen bir hormon olan melatonin içerdikleri için daha hızlı uykuya dalmanıza da yardımcı olacaktır. Yatmadan önce bir kase kiraz yerseniz veya bir bardak doğal meyve suyu içerseniz metabolizmayı hızlandıracak ve uyku kalitesini artıracaksınız.

Fıstık ezmeli tam tahıllı ekmek

Yatmadan önce böyle bir sandviç yerseniz, bu sadece fazla yağ yakmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda uyku kalitesini de artıracaktır. Fıstık ezmesi uykuya dalmanıza yardımcı olan amino asitler içerir. Tam tahıllı ekmeğin içerdiği B grubu vitaminleri de bu amino asit bileşiklerinin emilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca fıstık ezmesi, fazla yağın yakılmasına ve kas oluşumuna yardımcı olan yüksek protein içeriğine sahiptir.

Ekşi süt peyniri

Uyku sırasında kasların iyileşmesine yardımcı olan paha biçilmez bir protein kaynağıdır. Ekşi sütlü peynir ayrıca daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olan bir amino asit olan triptofan içerir.

Hindi

Bu yatmadan önce son derece faydalı ve lezzetli bir atıştırmalıktır. Kümes hayvanı eti, karın ve kalçadaki yağ yakma süreçlerini birlikte hızlandıran proteinler, amino asit bileşikleri ve B grubu vitaminleri içerir.

Badem

Geceleri bir avuç badem yerseniz uykunun güçlenmesine, kasların yenilenmesine ve yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olur. Kuruyemişler porsiyon başına beş gram protein içerdiğinden uzun süreli tokluk sağlar ve metabolizmayı birkaç kez hızlandırır, bu da hızlı kilo kaybına katkıda bulunur.