Başvuru için son fırsat: YSK'dan personel alımı ilanı!

Yüksek Seçim Kurulu YSK sözleşmeli bilişim personeli alımları devam ediyor. YSK'dan gelen son açıklamaya göre başvuruların sona ermesine yalnızca iki gün kaldı. Başvuru yapmayı düşünen adaylar için hatırlatma geçildi.

Başvuru için son fırsat: YSK'dan personel alımı ilanı!

T.C. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kısa bir süre önce sözleşmeli bilişim personeli alımı için ilan vermişti. Kariyer Kapısı üzerinden yürütülen ilan için YSK'dan önemli bir uyarı geldi. Henüz başvuruda bulunmayan adaylar için kritik hatırlatmada bulunuldu.

Başvurular için son iki gün kaldı

Yüksek Seçim Kurulu sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı için son günlere girildi. 27 Eylül'de başlayan alımlar için son 2 gün kaldı. YSK, 6 Ekim'de başvuruların sonlanacağını açıkladı.

İki gün sonra sona erecek başvurular için adayların ellerini çabuk tutması gerekiyor. Eğer siz de bu iş fırsatından yararlanmayı düşünüyorsanız hemen https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresini ziyaret ederek Kariyer Kapısı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

YSK'dan dolgun maaşla iş fırsatı

YSK tarafından yapılan açıklamaya göre sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak olan yerleştirmeyle birlikte toplamda 12 sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecek. Java yazılım uzmanı takım lideri, PostgreSQL veritabanı takım lideri, sistem uzmanı takım lideri, kıdemli Java yazılım uzmanı, kıdemli bilgi güvenliği ve ağ uzmanı, Java yazılım uzmanı, PostgreSQL veritabanı uzmanı, ağ uzmanı ve son olarak sistem uzmanı pozisyonlarında alımlar sağlanacak. İşe kabul edilen kişiler dolgun maaş imkanından yararlanacak.

Yüksek Seçim Kurulu sözleşmeli bilişim personeli alımları için belirlenen başvuru şartları ise şu şekilde sıralanıyor:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak, 
b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 
c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler.)
ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıl, 3 (üç) katını geçmeyecekler için en az 5 (beş) yıl ve 4 (dört)   katını geçmeyecekler için en az 8 (sekiz) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanun’a tabi kadrolu veya aynı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)
d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
e) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek subay sınıfa geçirilmiş olmak,
f) Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.