BDDK duyurdu! Şoför ve sekreter alımı başladı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu personel alımı yapıyor. Şoför ve sekreter kadrolarında çok sayıda kişi işe alınacak. En az lise mezunu vatandaşlar başvuruda bulunabilecek.

BDDK duyurdu! Şoför ve sekreter alımı başladı

Kamu hizmetine ilk defa BDDK Kurumu’nda başlamak üzere en az lise mezunu sekreter alımı ve şoför personelleri alınacak. Yazılı sınav uygulaması bu iş alımında yapılmayacaktır. Sekreterler giriş sınavı için sadece sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Şoför alımı için giriş sınavı ise sözlü ve uygulamalı olmak üzere iki aşamadan oluşacak.

Kariyer Kapısı Şoför ve Sekreter İş Başvurusu Şartları Neler?

Şoför adaylarından en az lise ve dengi okul mezunu olmaları istenmektedir.

Sekreter adaylarından ise bildirilen bölümler dahilinde mezuniyet şartı beklenmektedir. Kabul edilecek bölümler şunlardır.

bddk.jpg

Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik uygundur.

Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, İşletme, Muhasebe, Bankacılık, İşletme-Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Sigortacılık, İşletme Yönetimi, İş İdaresi, Genel İşletme, İşletmecilik, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Endüstriyel Yönetim, Ticaret ve Yönetim bölümleri kabul edilecek.

Orta Kademe Yöneticiliği, Orta Kademe Banka- Sigorta Yönetimi, Orta Kademe Yöneticilik, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, Yönetim olması gerekiyor.

Sevk ve İdare, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Personel Yönetimi, Banka ve Sigorta Yönetimi, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, , İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Maliye bölümleri mezunu olan adayların başvuruları sekreterlik departmanında kabul edilecektir.

Adayların 2022 yılı KPSS sınavına katılmış olmaları gerekmektedir. Sekreterler için P93 puan türü ve şoförler için P94 puan türü esas alınacaktır. Belirlenen puan türlerinden en az 70 puan alınmış olması şartı bildirilmiştir.

bddk-2.jpg

Kamu Personeli Alımı İçin Başvuru Nasıl Yapılacak?

6 Şubat ile 19 Şubat 2023 arası başvuru için belirlenen tarihlerdir. 19 Şubat 2023 Pazar günü de başvuru için geçerli olup saat 23:59’a kadar yapılacak olan başvurular kabul edilecektir.

Başvuru şeklinin ise elektronik ortamdan yürütüleceği bilgisi verilmiştir. E-Devlet içeriğinde yer alan BDDK Kurumu’na ait ‘Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım’ ve ‘Kariyer Kapısı’ üzerinden giriş yaparak başvuruda bulunmak mümkündür.