İŞKUR duyurdu! 81 ilde hastanelere 16.500 TL maaşla personel alınacak

Türkiye İş Kurumu duyurdu... 81 ilde hastanelere yüksek maaşla personel alımı yapılacak. 16 bin 500 TL maaş imkanı sağlanacak.

İŞKUR duyurdu! 81 ilde hastanelere 16.500 TL maaşla personel alınacak

81 ilden alınacak başvurular için adayların en az ilkokul mezunu olmaları şartı aranmaktadır.

Beden işçisi, yardımcı hizmetler kadrosun destek personeli, temizlik personeli, kalite sistem sorumlusu, hemşire, hasta danışmanı, telefon santral operatörü, depo görevlisi, çağrı merkezi elemanı, satın alma uzmanı, hasta kabul ve kayıt görevlisi, insan kaynakları uzmanı, büro memuru, mekanik bakım onarıcısı, biyomedikal cihaz teknikeri, psikiyatri uzmanı ve hemşire kadroların da alımlar için 81 ilden başvuru alınacaktır.

Hastane Personeli Alımı Şartları!

İşçi kadrolarına başvuru yapacak olan adayların en az ilkokul mezunu olmaları ve personel kadroları için ise lise, önlisans ve lisans mezunu olmaları şartı aranır.

Hastane ortamın da çalışmasına engel aklen ve bedenen sağlık sorunun olmaması ve bulaşıcı hastalık taşımıyor olması gerekir.

Hastalarla ve hasta yakınlarıyla iletişim kurabilen yoğun çalışma temposuna uyum sağlayan adaylar tercih sebebidir.

saglik-2.jpg

Erkek adayların askerlik yaşına gelmemiş olması, muaf olması veya yapmış olması şartı aranır.

Türk uyruklu olmak.

İlanlara bay ve bayan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

İşe alınmaya hak kazanan adaylar tam zamanlı ve kurumlar tarafından yapılacak olan sözleşme ile istihdamları sağlanacaktır.

Bazı kurumlar engelli personel kadrosun da da alım yapacaktır. Başvuracak adayların %40 engelli olması ve bunu belgelendirmesi istenmektedir.

Personel Alımı KPSS Puan Şartı Var Mıdır?

Söz konusu yayınlanan ve 26 il de gerçekleşecek olan personel ve işçi alımı ilanları için kamu kurumları tarafından KPSS puan şartı aranmamaktadır.

saglik-3.jpg

Kamu İşçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İŞKUR ilanları üzerinden yayınlanan ilanlara başvurular e-şube üzerinden alınacaktır. Adaylar vermiş olduğumuz linke tıklayarak karşılarına çıkan ekran da iş yeri unvanı için boş bırakılmış olan ilgili yere hastane personel alımı yazarak kurumlar tarafından yayınlanan ilanlar listelenecek ve aynı site üzerinden kendinize uygun olan ilana online başvuru yapabileceksiniz.

Başvuru ve ilanları listesi