İŞKUR duyurdu! Çok sayıda deneyimsiz personel alımı yapılıyor!

İŞKUR'dan gelen açıklamaya göre huzurevlerinde görev almak üzere çok sayıda personele ihtiyaç duyuluyor. Deneyimsiz personel alımı başlamış durumda.

İŞKUR duyurdu! Çok sayıda deneyimsiz personel alımı yapılıyor!

Deneyimi olmayan kişiler de artık huzurevlerinde kolay bir şekilde iş bulabiliyor. Buradan deneyim kazandıktan sonra çok daha farklı alanlarda çalışmak mümkündür. Ancak iş alım için bazı şartların gerçekleştiriliyor olması gerekir.

Huzurevlerine Deneyimsiz Personel Alımı Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Deneyimi olmayan kişiler de artık huzurevlerinde kolay bir şekilde iş bulabiliyor. Buradan deneyim kazandıktan sonra çok daha farklı alanlarda çalışmak mümkündür. Ancak iş alım için bazı şartların gerçekleştiriliyor olması gerekir. Huzurevlerine deneyimsiz personel alımı için istenen şartla şu şekilde sıralanmaktadır;

Deneyimsiz bir şekilde başvuru yapmak için ilk olarak T.C. vatandaşı olmak gerekir.

2022/12/08/personel-4.jpg

Başvuru yapmak isteyen kişilerin kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekir. Yani her türlü şartı sağlayan bir pozisyonda olması oldukça önemlidir.

Türk Ceza Kanunu 53. Maddesi tarafından belirlenmiş olan bazı suçlardan uzak durmak gerekir. Kasten işlenen bir suçtan 1 ya da 1’den daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da affı olsa bile bazı suçları yapmamış olması gerekir. hırsızlık, dolandırıcılık, zimmet, irtikâp, rüşvet, güveni kötüye kullanma, sahtecilik, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, kaçakçılık, edimin ifasına fesat karıştırma, malvarlığı değerini aklama gibi suçlardan hüküm giymemek gerekir.

Huzurevlerine deneyimsiz personel alımı erkeklerin mutlaka askerliklerini tamamlamış olması gerekir.

Askerlik çağına gelmemek ya da ertelemek gibi durumlarda işe alım sağlanır.

Görevin devamlı olarak yapılması için kişinin herhangi bir bedensel ya da akıl hastalığının olmaması oldukça önemlidir.

2023/01/24/personel-6.jpg

Huzurevlerine Deneyimsiz Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Deneyimi olmayan kişiler de yapılan bu ilanlar sayesinde huzurevlerinde kolay bir şekilde çalışabilmektedir. Bunun için kişilerin İŞKUR hesabının olması gerekir.

İŞKUR üzerinden yapılacak olan başvurular sayesinde huzurevlerinde deneyimsiz bir şekilde çalışmak mümkündür. Kişiler e devlet üzerinden ya da T.C. kimlik numaralarından İŞKUR’a kaydolabilir.

Kayıt işlemi gerçekleştikten sonra kişiler arama kısmına huzurevi ilanları yazarak ilanların olduğu sayfaya kolay bir şekilde ulaşabilir. Huzurevlerine deneyimsiz personel alımı başvurusu bu ekran üzerinden kolay bir şekilde yapılabiliyor. Başvurudan sonra incelemeye alınacaktır.