İŞKUR'dan KPSS şartsız noter katibi alımı ilanı!

Türkiye İş Kurumu duyurdu... İŞKUR'dan gelen açıklamaya göre KPSS şartı olmadan çok sayıda noter katibi alımı gerçekleştirilecek. En az lise mezunu vatandaşlar başvuruda bulunabilecek.

İŞKUR'dan KPSS şartsız noter katibi alımı ilanı!

İŞKUR üzerinden son dakika açıklaması ile noter katibi alımı yapılacağı müjdelendi. Yapılan açıklamaların ışığında alımların en az lise mezunu olan adaylardan yapılacağı bildirilmiştir. KPSS şartsız yapılacak olan alımların Mersin Toroslar 10. Noterliği bünyesine ikamet şartsız yapılacağı bilgisi de paylaşılmıştır.

Kamu Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Noterlik bünyesinde yapılacak olan alımlar için seri klavye ve pratik bilgisayar kullanabilen adaylardan alım yapılacaktır.

30 yaş üzerinde olanlardan müracaatlar alım yapılmayacaktır.

noter.jpg

Sizlerden ekip çalışmasına uygunluk sağlamanızı ve disiplinli olarak çalışmanız istenmektedir.
İlana Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından alım yapılacaktır.

Yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamın da olumlu sonuçlanmanız istenmektedir.

Kamusal haklarınızdan mahrum bırakılmış iseniz bu ilana başvuru yapamayacaksınız.

Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından yapılan ödemelerden yararlanmamanız gerekmektedir. (Emeklilik, yaşlılık vb.)

Noter Katibi Maaşları Ne Kadardır?

2023 yılının başında yapılan zamları ışığında Türkiye geneli ortalama noter katibi maaşları en yüksek 18.890 TL, en düşük 9.770 TL ortalama ise 12.210 TL maaş verilmektedir. Alım yapacak olan söz konusu kamu kurumu tarafından maaş hakkında resmi bir açıklama yapılmamıştır. Fakat tahminlerimize göre bu çerçeve bandın da ödeme yapılacağı öngörülmektedir.

noter.webp

Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İŞKUR üzerinden yayımlanmış olan bu ilana başvurular esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Müracaatlarınız verilen adres üzerinden online olarak alınacaktır.