İstanbul Büyükşehir Belediyesi işçi alımı başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi farklı kadrolarda çok sayıda işçi ve personel alımı gerçekleştirecek. İlanın başvuru şartları hakkında tüm merak edilen detaylar paylaşıldı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi işçi alımı başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı konusunda diğer belediyelere göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl düzenli olarak memur alımı yapmaktadır. Büro memuru başta olmak üzere temizlik işçisi ve daha pek çok alanda memur alımı yapan İBB her zaman farkını ortaya koymaktadır. Birçok işe alım ilanları veren İBB çok sayıda işi olmayan kişilere iş imkânları sunmaktadır. Lisans mezunları, lise mezunları ve diğer eğitim durumlarına göre farklı pozisyonlarda alımlar sayesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi personelleri adına bir takım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

İBB Personel Alım Koşulları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi memuru olmak için gerekli olan bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. İBB personel alım şartları şunlardır;

istanbul.jpg

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma,

Suç işlememiş olmak,

Görevi yapmasında her hangi bir rahatsızlığı olmamak,

Personel alımı genel şartları yukarıda belirtilmiş olup tercih edilen pozisyonlara göre fazladan şartların istenmesi mümkün olmaktadır. Tüm personel alım şartlarını yerine getiren kişiler istedikleri iş için başvuru yapabilirler. Yapılan başvurular sonrasında yetkili kişiler tarafından inceleme ve değerlendirme sonucunda açıklama yapılacaktır.

İBB Kariyer İş Başvurusu

İstanbul Belediyesi iş başvurusu yapmak için İBB Kariyer iş başvurusu sayfası üzerinden en uygun alanda iş başvurusu yapılması mümkün olmaktadır. KPSS puan şartı arayan veya aramayan pek çok iş olanağı ile İBB kariyer iş kapısı çok sayıda kişiye yardımcı olmaktadır. İş başvurusu yapılması halinde İBB tarafından öz geçmişi değerlendirmeye alınır ve olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapılmaktadır.

istanbul-2.jpg

İBB E- Devlet İş Başvurusu

İstanbul Belediyesi iş başvurusu e- devlet sistemi üzerinden çok daha rahat yapılabilir. Bunun için e- devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra arama bölümüne İBB personel alımı yazılması gerekmektedir. Ardından başvuru ekranında açık ve uygun olan ilanın seçilmesi ile başvuru yapmak yeterli olacaktır.