KPSS şartı yok! TCDD işçi alımı duyurusu geldi!

İŞKUR'dan gelen açıklamaya göre Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) işçi alımı ilanı verdi. TCDD'ye yapılacak olan alımlarda başvuru şartları netlik kazandı.

KPSS şartı yok! TCDD işçi alımı duyurusu geldi!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere devlete 2 daimi kadro da personel alımı yapacağını açıklamıştır. Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanmış olan bu ilana başvurular Türkiye genelinden alınacaktır.

İŞKUR İşçi Alımı İlanına Gerekli Olan Müracaat Koşulları Nelerdir?

İlan için başvuru yapacak olan adaylardan bazı belgeler istenmektedir. İstenilen belgeler sırasıyla kılavuzda şu şekilde belirtilmiştir.

Belgeler; cankurtarma araçlarını kullanma yeterliği, güvenlikle ilgili tanıtım, denizde kişisel can kurtarma teknikleri, temel ilkyardım, yangın önleme ve yangınla mücadele, personel güvenliği ve sosyal sorumluluk, güvenlik farkındalık, ilk yardım ve yolcu gemisinde çalışma STCW belgeleri ve liman cüzdanı (gemi adamı cüzdanı), gemi adamı (uzakyol başmühendisi/başmakinisiti) yeterlilik belgesi, gemi adamları sağlık yoklama belgeleri istenmektedir.

tcdd-2.jpg

İlan için; Güverte, deniz ulaştırma işletme mühendisliği, deniz bilimleri, gemi makineleri, işletme mühendisliği, deniz teknolojisi mühendisliği, deniz teknolojisi, gemi inşaat ve gemi makineleri mühendisliği, gemi inşaatı mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, gemi mekanları mühendisliği, gemi makineleri, gemi inşaat ve deniz teknolojileri, deniz ve liman işletmeleri ,deniz işletmeciliği ve yöneticiliği, demir işletmeciliği ve yönetimi, makine mühendisliği, makine ve imalat mühendisliği veya makine ve malzeme mühendisliği bölüm mezunu olmanız gerekmektedir. (lisans)

Tehlikeli işlerde çalışmamıza uygun olacak sağlık kurulu raporu istenmektedir.

Uyarıcı madde kullanmadığınızda dair Sağlık Bakanlığı tarafından laboratuvar sonuç belgesi istenmektedir.

Türk uyruklu olanlar başvuru yapabileceklerdir.

tcdd.jpg

Kamu İlanına Başvurular Nasıl Yapılacak?

TCDD ilanına başvurular 00007469002 İŞKUR iş ilan numarası ile birlikte https://esube.iskur.gov.tr/resmi web sitesi üzerinden dijital olarak yapılacaktır. Müracaatlar 25 Nisan 2023 tarihinde başlamış olup; 2 Mayıs 2023 tarihinde sona erecektir. Verilen tarihler dışında müracaat yapılmayacaktır.