SPK üç ilde personel alımına başladı! Başvuru şartları belli oldu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. İstanbul, Ankara ve Gaziantep illerinde geçerli olacak ilanda başvuru şartları açıklandı.

SPK üç ilde personel alımına başladı! Başvuru şartları belli oldu

Sermaye Piyasası Kurulu, 18 memur, 10 koruma ve güvenlik görevlisi, 6 şoför, 1 tekniker ve 5 teknisyen, 2 aşçı ve 15 hizmetli kadrosun da 57 personel alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adayların en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Hangi İller de Alım Yapılacak?

İstanbul, Ankara ve Gaziantep illerin de alım yapılacaktır.

2022/12/07/personel-2.jpg

Kamu Memur Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Memur alımı kadrosu için başvuru yapacak olan adayların; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümünden birinden önlisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Tekniker alımı ilanı için; Meslek Yüksek Okullarının Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon ve Grafik Tasarımı bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adayların Adobe Photoshop, Illustrator ve Indesign programları hakkında iyi derece de olmak gerekmektedir.

Teknisyen alımı: 2 Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme ve 1 Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı: Üniversitelerin önlisans mezunu bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekmektedir. Adaylardan silahlı veya silahsız özel güvenlik kartı istenmektedir.

Şoför alımı: En az B sınıfı sürücü belgesi olan, lise mezunu olan adaylar başvuru yapacaklardır.

Aşçı alımı: Önlisans aşçılık mezunu olmaları gerekmektedir.

Hizmetli alımı: En az lise mezunu adaylar alınacaktır. Temizlik personeli kadrosun da alım yapılacaktır.

2022/12/07/personel-3.jpg

Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar tarafından başvurular alınmaya başlanmıştır. Başvurular 20 Şubat 2023 tarihine kadar yapılacaktır. Başvurular e-Devlet üzerinde Sermaye Piyasası Kurulu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden online olarak alınacaktır.