Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! TARIMAŞ personel alımı başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapıyor. TARIMŞA bünyesinde görev almak üzere çok sayıda kişi istihdam edilecek. İlanın tüm merak edilen detayları belli oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! TARIMAŞ personel alımı başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Bakanlık 2 destek eleman kadrosun da alım yapacağını duyurdu. İşe alınacak olan personeller Halk Elinde Ülkesel Küçükbaş Hayvan Islahı Projesin de istihdam edilecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru şartları açıklandı! Biz de sizler için Kamu Personeli Alımı olarak başvuru şartları sunduk.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı başvuru Nitelikleri Açıklandı!

Başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

Aynı zaman da askerliği yapmış veya en az 1 yıl süreyle tecilli olması gerekmektedir.

Kamu hizmetleri yasaklanmamış olan adayların başvuru yapacağı ilana göre bunun yanı sıra adayların arazi çalışmaların da görev almasına engel bir durumunun olmaması gerekmektedir.

tarim-3.jpg

En az B sınıfı ehliyeti olanlar başvuru yapacaklardır. Aynı zaman da proje kapsamın da kullanılacak olan araca sahip olan adayların bu iş ilanı için öncelik hakkına sahip olduğu açıklanmıştır.

İşe alınacak olan 2 eleman yalnızca bu proje kapsamın da çalışmaları istenmektedir. Farklı işte de çalışmaları durumun da başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Ziraat fakültesi, zootekni ile veteriner fakülteleri öncelikli olmak üzere meslek yüksek okullarının ziraat ve veteriner bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Memur Alımı Başvuru Belgeleri Nedir?

Söz konusu ilan için adaylardan başvuru sırasın da; başvuru dilekçesi, diploma veya çıkış belgesi, nüfus cüzdan sureti, askerlik durum belgesi, ikametgah belgesi, sürücü belgesi, sabıka kaydı raporu ve sağlık raporu istenmektedir.

tarim.jpg

Kamu Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

TARIMAŞ ilanı için başvurular 6 Şubat 2023 – 17 Şubat 2023 tarihleri arasın da alınacaktır. Adaylar başvurularını Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğüne yüz yüze yapmaları gerekmektedir. İşe alınacak olan elemanlar Elazığ ilin de istihdam edilecektir. Ayrıca başvuru yapmak isteyenlerin de bu il de ikamet etmeleri şartı aranmaktadır. Farklı iller de ikamet edenler başvuru da bulunamayacaklardır.