TRT'ye personel alımı müjdesi! Başvurular açıldı!

TRT personel alımı yapıyor. TRT'den gelen açıklamaya göre farklı kadrolarda Türkiye genelinde çok sayıda kişiye iş imkanı sunulacak.

TRT'ye personel alımı müjdesi! Başvurular açıldı!

TRT tarafından yayınlanmış olan listede pek çok kişi kendi alanında iş bulabilir. Sadece Türkiye için değil aynı zamanda çok fazla yabancı personel alacağını da bildirmiştir. Açılan bazı kadrolarda yeterli derecede İngilizce bilinmesi gerekir. Aynı zamanda bazı diğer şartlar da istenebilir.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

TRT personel alımında açılmış olan kadrolarda meslek grubuna ait olan üniversitelerin belirli bölümlerinden mezun olunması gerekir. 2 ya da 4 senelik bölümlerden mezun olma şartı istenir.

Personel alımlarında en çok tercih edilenlerden biri de yeterli derecede İngilizce bilmektir. Özellikle yabancılar için açmış olduğu kadrolarda mutlaka yabancı dile özen gösterir. Yabancı diller için açtığı kadrolarda İngilizce ve seçilen dil arasında tercüme yapma deneyimi olması da istenir.

trt.jpg

Personel alımlarında dikkat edilen bir diğer şart da idari işlerde yeterli tecrübeye sahip olmaktır.

TRT personel alımı için başvuracak olan kişinin yazılı ve sözlü iletişimi oldukça kuvvetli olmalıdır. Aynı zamanda bu konuda ekstra deneyim ve tecrübe de istenebilmektedir.

Oldukça yoğun bir iş temposuna sahip olduğu için kişilerin uyumlu olması önemlidir. Sadece iş temposuna değil aynı zamanda ekip çalışmasına da uyumlu olmak önemlidir.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin kurumsal aidiyet ve kuruma karşı sonsuz sorumluluk bilincine sahip olması da gerekir.

trt-2.jpg

Devlet Personeli Başvurusu Nasıl Yapılır?

TRT tarafından verilmiş olan personel alım başvurusu için online sistem üzerinden başvuru yapmak yeterli olacaktır. Başvurular belirlenmiş olan tarihler arasında yapılmalıdır. Daha öncesinde ya da sonrasında yapılacak olan başvurular geçerli sayılmayacaktır. Başvurular esnasında TRT internet sitesine de üye olmak gerekir. TRT personel alımı için istenen her türlü belge ve şart da gerçekleştikten sonra başvuru yapma işlemi gerçekleşir. Başvurularınızı https://kariyer.trt.net.tr/ adresi üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.