Aile Bakanlığı, PTT şubelerinden 1.000 TL yardım ödemesi yapıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müjdeyi verdi... İhtiyaç sahibi vatandaşlar için 1.000 TL nakit yardımı duyuruldu! Ödemeler bugün itibarıyla başlamış bulunuyor. Hemen siz de başvuru yapabilirsiniz.

Aile Bakanlığı, PTT şubelerinden 1.000 TL yardım ödemesi yapıyor

PTT'den ihtiyaç sahibi ailelere 500 TL ila 1.000 TL arası nakit ödemeleri başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı maddi güçlük çeken ailelere duyuruda bulundu.

Almak çok basit! PTT beklenen açıklamayı yaptı! Her aileye 1000 TL veriliyor! Bu yardım ailenin gelir durumuna göre 500 ile 1000 TL arasındadır. Amaç daha az geliri olan ya da hiç geliri olmayanı daha çok desteklemek ve ailenin ayakta kalmasını sağlamaktır. Ailelerin bu zor günleri biraz daha kolay atlatabilmeleri için bu konuda devlet desteğinin verilmesi gerekiyor. Bu destekler bu sebeple oldukça önemli görülüyor.

Aile Destek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle en kolay yol internet üzerinden başvuruda bulunmaktır. PTT’den 2 ya da 4 TL ile alacağınız e-devlet şifresi ve TC Numaranızla e-devlet uygulamasına girerek başlayın.

Sayfada arama çubuğuna Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı yazıp tıklamanız gereklidir. Açılan sayfada Sosyal Ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu yazısına basın.

Yazıyı okuyup kabul ete basın. Ardından gelen soruları cevaplayınız. En son olarak girdiğiniz bilgilerin doğruluğuna öz izleme sayfasından bir onay verip başvuruyu tamamlamanız gereklidir.

Görüldüğü gibi ön başvuru oldukça kolaydır. Sonrasında yapmanız gerekli şeyler size bildirilecektir. Yardım başvurunuz kabul görürse paranızı PTT’den alacaksınız.