PTT'den 1000 TL'lik Destek Ödemenizi Almadıysanız Elinizi Çabuk Tutun!

PTT'den temin edilen 1000 TL'lik aile destek ödemesiyle ilgili neler biliyoruz? Güncel bilgilerle birlikte merak edilenler tek tek yanıt bulacak. Öte yandan destek programına nasıl başvuru yapacağınızla ilgili bilgi de verdik. İşte bakanlıktan gelen son açıklama ve başvuru şartları...

PTT'den 1000 TL'lik Destek Ödemenizi Almadıysanız Elinizi Çabuk Tutun!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın güncel destekleri bitmek bilmiyor. Şimdi de aileler için verilen 1000 Tl'lik ödemeler ve başvuruların nasıl yapılacağıyla ilgili duyuru yapıldı. Ödemelerin nasıl alınacağı konusunda da açıklık getirildi. Online ortam üzerinden başvuru yapabileceksiniz. Bakanlık ihtiyaç sahibi ailelere 1.000 TL nakit yardımı yapıyor. Maddi zorluk çeken kişilere yönelik devlet desteği, PTT şubeleri aracılığıyla sağlanıyor.

Almak çok basit! PTT beklenen açıklamayı yaptı! Her aileye 1000 TL veriliyor! Bu yardım ailenin gelir durumuna göre 500 ile 1000 TL arasındadır. Amaç daha az geliri olan ya da hiç geliri olmayanı daha çok desteklemek ve ailenin ayakta kalmasını sağlamaktır. Ailelerin bu zor günleri biraz daha kolay atlatabilmeleri için bu konuda devlet desteğinin verilmesi gerekiyor. Bu destekler bu sebeple oldukça önemli görülüyor.

Aile Destek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle en kolay yol internet üzerinden başvuruda bulunmaktır. PTT’den 2 ya da 4 TL ile alacağınız e-devlet şifresi ve TC Numaranızla e-devlet uygulamasına girerek başlayın.

Sayfada arama çubuğuna Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı yazıp tıklamanız gereklidir. Açılan sayfada Sosyal Ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu yazısına basın.

Yazıyı okuyup kabul ete basın. Ardından gelen soruları cevaplayınız. En son olarak girdiğiniz bilgilerin doğruluğuna öz izleme sayfasından bir onay verip başvuruyu tamamlamanız gereklidir.

Görüldüğü gibi ön başvuru oldukça kolaydır. Sonrasında yapmanız gerekli şeyler size bildirilecektir. Yardım başvurunuz kabul görürse paranızı PTT’den alacaksınız.