PTT'den çocuklu ailelere 1.300 TL nakit yardımı! Başvuran alıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğum yapan annelere 1.300 TL nakit yardımında bulunuyor. Ödemeler PTT şubeleri aracılığıyla kolaylıkla alınabiliyor. Başvuru şartları bakanlık tarafından resmen duyuruldu.

PTT'den çocuklu ailelere 1.300 TL nakit yardımı! Başvuran alıyor

Tek şartın Türk vatandaşı olduğu destek programları her ay genişlemeye başladı. Haziran 2022'den itibaren kapsamlı destek çalışmaları sürdürülüyor. 2023 Haziran'a kadar devam edecek aylık düzenli ödemeler bu ay hesaplara yatırıldı.

Her geçen gün destek ödemeleri artıyor. Sosyal devlet anlayışı ile hareket eden hükümet yetkilileri, ev hanımı annelerin her zaman yanında olduğunu tekrardan hissettirdi. Aylık 1300 TL ödeme yapılacak desteğe ilişkin tüm detaylar belli oldu. Tek şartın Türk vatandaşı olduğu belirlendi. Ev hanımı veya çalışan fark etmeden herkese destek verilecek.

para-9.jpg

Maddi desteğe ihtiyacı olan kadınlara yeni destek paketi devreye alındı. Doğum yapan kadınlara destek parası ödenecek. Bu kapsamda sadece PTT giderek hesabınıza yatan parayı çekmeniz yeterli olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yürütülen 'Sosyal Yardım Programlarımız' bölümünde yer alan Aile kategorisindeki Doğum Yardımı şartları belli oldu.

DOĞUM YAPAN ANNELERE DESTEK ÖDEMESİ

YARDIM PROGRAMI

Doğum Yardımı

KAPSAMI

15.05.2015 tarihi ve sonrasında canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşlarına ve Mavi Kart sahiplerine doğum yardımı yapılmaktadır.

BAŞVURAN

Başvuru önceliği annenindir. Annenin Türk vatandaşı/Mavi kartlı ya da sağ olmaması halinde, başvuru aynı şartları taşıyan baba tarafından yapılır.

para.jpg

KİMLER FAYDALANIR

Yurt içinde ve yurt dışında 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşları ve Mavi Kart sahipleri

EVRAK

Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi

TUTAR

Birinci çocuk için 300 TL
İkinci çocuk için 400 TL
Üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 TL

ÖDEME DÖNEMİ

Ödemeler tek seferliktir.

Ekonomik zorluğun yaşandığı bu dönemde devletimiz her zaman vatandaşların yanında olduğunu tekrar hissettirdi. Her geçen gün destek ödemeleri artarken, doğum yardımı da es geçilmedi. Yeni yılda enflasyona karşı mücadelede maaş artırımları sağlanırken tüm verilen destek ödemelerinin de artacağı bekleniyor.

Doğum yardımında birinci çocuk için 300, ikinci çocuğa 400, üçüncü çocuğa 600 toplamda 1300 TL yardım veriliyor.

ÇOCUK YARDIMI BAŞVURU EKRANI

Başvuru yapmak için yukarıdaki linke tıklayınız.