Akdeniz Üniversitesi personel alımı! Resmi Gazete'de yayınlandı!

Akdeniz Üniversitesi personel alımı başladı. Üniversitenin rektörlüğünden gelen açıklamaya göre 70 kişiye iş imkanı sağlanacak. İşte başvuru şartları...

Akdeniz Üniversitesi personel alımı! Resmi Gazete'de yayınlandı!

25 Nisan 2023 Tarihli Resmi Gazete ilanı ile Antalya Akdeniz Üniversitesi birimlerine personel alımı yapılacağı bildirildi. Alım koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen, temizlik görevlisi ve hemşire olarak 70 kadro açıklandı. Lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabiliyor. Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek.

İlana göre; Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane), Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, Diş Hekimliği Fakültesi ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına alım yapılıyor. Kamu Personeli Seçme Sınavından en az KPSS 50 puan ve 60 puanı olan adaylar başvuru yapabilecek.

akdeniz-universitesi.jpg

Hemşire alımı 20 kişi: 2022 KPSS (P3) Puan türünde 60 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu Lisans mezunu olmak.

Temizlik görevlisi alımı 26 kişi: -2022 KPSS (P94) Puan türünde 60 ve üzeri puan almış olmak. Ortaöğretim Kurumlarından (Lise ve dengi) mezun olmak. – 01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olmak.

Teknisyen alımı 2 kişi: -2022 KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. Mesleki ve Teknik Eğitim veren ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının Elektrik Elektronik Teknolojisi ile İklimlendirme alanı mezun olmak.

Destek personeli alımı 7 kişi: 2022 KPSS P94 puan türünden 50 ve üzeri puan almış olmak. -01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olmak. -Ortaöğretim kurumlarından mezun olmak. -B Sınıfı Ehliyete sahip olmak.

Sağlık ve röntgen teknisyeni alımı 2 kişi: 2022 KPSS P93 Puan türünde 60 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının en az Ön Lisans düzeyinde eğitim veren Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı mezunu olmak. -2022 KPSS P94 Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Ortaöğretim kurumlarının Diş Protez Alanı-Diş Protez Teknisyenliği alanından mezun olmak.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı 14 kişi: 2022 KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak. 10/6/2004 tarihli 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak. Yükseköğretim Kurumlarından lisans programlarının birinden mezun olmak. Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış (silahsız/silahlı) özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

akdeniz-universitesi-2.jpeg

Adaylar başvurularını 9 Mayıs 2023 günü (mesai sonuna kadar) Üniversitenin internet adresinde bulunan Sözleşmeli Personel Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak, istenilen belgelerle birlikte şahsen Üniversiteye yapılacaktır. Tüm detaylara ulaşmak için aşağıda kılavuz sunulmuştur.