Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 40 şehirde 19.000 TYP alımı yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı yapıyor. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre İŞKUR aracılığıyla 40 ilde 19.000 TYP alımı sağlanacak. Başvuru şartları duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 40 şehirde 19.000 TYP alımı yapılacak

İŞKUR üzerinden yayınlanan açıklamaya göre 40 ilde okullara 19 bin kamu işçi alımı yapılacak. Başvuru sırasın da adaylardan KPSS puan şartı istenmeyecektir. Başvurular online olarak yapılacaktır. Hangi iller de alım yapılacak belli oldu!

TYP İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR’a kayıtlı olmak.

18 yaşından küçük olmamak.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru yapacak olan erkeklerin askerliğini yapmış olmaları gerekiyor.

Öğrenci olmamak gerekiyor. (Açıköğretim öğrencileri muaf tutulacaktır.)

Emeklilik veya malullük aylığı almıyor olmak gereklidir.

Adaylar haftalık 45 saat TYP programlarından yararlanabilir.

En az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabileceklerdir.

iskur-3-001.jpg

TYP kendi hatası nedeniyle işine son verilen adaylar 24 ay süreyle tekrar program kapsamın da ilanlara başvuru da bulunamayacaklardır. Mazeretsiz olarak işine devam etmeyenler ise tekrar program kapsamın da işe alınmayacaktır.

Hangi İller de Alım Yapılacak?

Konya, Kars, Diyarbakır, Niğde, Denizli, Kilis, Kahramanmaraş, Kastamonu, Amasya, Trabzon, Rize, Gaziantep, Kocaeli, Ordu, Kayseri, Siirt, Bartın, Burdur, Yozgat, Erzurum, Gümüşhane, Karaman, Artvin, Uşak, Sinop, Malatya, Kars, Ardahan, Mersin, Hatay, Ankara, Aksaray ve Balıkesir illerin de alım yapılacaktır.

meb-001.jpg

TYP Kamu İşçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Program kapsamın da okullar da yapılacak olan işçi alımı ilanına başvuruları İŞKUR üzerinden yapılmaktadır. İŞKUR’a kayıtlı olmayan adayların öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmaları gerekmektedir. 40 il de Milli Eğitim Bakanlığı kapsamın da ilanlar için ise başvurular İŞKUR resmi internet sitesini açtıktan sonra kendiniz şifreniz ile veya e-Devlet üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Açılan panelden online işlemler kısmından iş arayan ardından ise toplum yararına programlar ve ardından TYP arama kısmında tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan panelden ise başvuru yapmak istediğiniz TYP ili seçerek güncel ilanlara ulaşabilirsiniz.