Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan KPSS şartsız memur alımı!

Tarım ve Orman Bakanlığı iş arayan vatandaşlara müjdeyi verdi. 13 farklı pozisyonda toplamda 25 kişinin işe kabul edileceği duyuruldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan KPSS şartsız memur alımı!

Kamu ilan sitesi üzerinden yayımlanmış olan kılavuza göre Tarım ve Orman Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 25 devlet personeli alımı yapacaktır. 13 farklı pozisyon da yapılacak olan alımlar için her aday yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.

Kamu Personel Alımı Müracaat Nitelikleri Nelerdir?

DMK 48. maddesinde yer alan genel koşullara haiz olmak.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları başvuru yapacaklardır.

Kamusal haklardan mahrum olmamak.

Erkek adayların devlet düzenine karşı zorunlu hizmet görevlerinden birisi olan askerlik görevini yerine getirmiş olması veya muaf sayılır durum da olması gerekmektedir.

orman-2.jpg

Güncel programla dillerinden en az iki tanesine hakim olmak.

3 – 5 yıl arasında mesleki tecrübe kazanmış olmanız ve SGK raporu ile kanıtlamanız gerekmektedir.
Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölüm mezunlarından alım yapılacaktır.

Personel Alımı Kadroları Nelerdir?

1 Yazılım Mimarı, 10 Yazılım Uzmanı, 1 CSB Yazılım Mimarı, 2 CSB Yazılım Uzmanı, 1 Mobil Yazılım Uzmanı, 3 Ağ Uzmanı, 2 Veri Tabanı Uzmanı, 3 Sistem Uzmanı ve 2 Bilgi Güvenliği Uzmanı kadroların da ve unvanlarında alım yapılacaktır.

orman-7.jpg

KPSS Şartı Var Mı?

Kamu kurumu tarafından sizlerden KPSS puanı ile başvuru yapmanız zorunlu tutulmamıştır. KPSS puanı olan adaylar kendi puanı ile sıralamaya girerken, KPSS sınav puanı olmayan adaylar ise taban puanı 70 olarak değerlendirilecektir. Ayrıca sizlerden yine ÖSYM tarafından uygulanmış olan ve geçerlilik süresi devam eden YDS sınav puanınızın olmaması istenmektedir. YDS sınav puanı olmayanların ise; yabancı dil puanları 0 olarak değerlendirmeye alınacaktır.

Bilişim Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular 17.04.2023 tarihinde başlamıştır. 08.05.2023 tarihine kadar ise devam edecektir. İşe alım kariyer üzerinden online olarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Bizzat veya posta ile müracaat alınmayacaktır.