15 bin 600 TL maaşla belediyeye zabıta memuru alımları başladı!

Belediyeye zabıta memur alımları başladı. Çok sayıda kişinin işe kabul edileceği ilanda, kabul edilen kişilere 15 bin 600 TL maaş imkanı sağlanacağı belirtildi.

15 bin 600 TL maaşla belediyeye zabıta memuru alımları başladı!

Belediye, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere zabıta memuru ve düz memur alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar da söz konusu ilana başvuru nulunacaklardır. Adayların 2022 yılın da ÖSYM tarafından uygulanan KPSS sınavına katılmış olmaları gerekmektedir.

Belediye Personeli Alımı için Aranan Öğrenim Şartları Nedir?

Zabıta Memuru Alımı için adayların; 8 lise veya dengi okullardan, 10 önlisans Yerel Yönetimler veya Mahalli İdareler bölümü mezunu ve 2 Gıda Teknolojileri, Gıda Teknikerliği bölümlerinin birinden önlisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Memur Alımı kadrosu için ise; Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık, Ekonometri, Ekonomi ve Finans bölümlerinden lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

zabita-2.jpg

Başvurular için KPSS Puan Şartı Aranmaktadır!

Başvuru yapacak olan lise mezunu adayların P94 puan türün de önlisans mezunu adayların P93 puan türün de ve lisans mezunu adayların ise P3 puan türün de en az 70 puan almış olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Zabıta Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Söz konusu kadroya başvuru yapacak olan erkek adaylar için 167cm kadın adayların ise 160 cm boyundan kısa boylu olmaması gerekir. Adayların sınavın yapılacağı gün itibariyle 30 yaşından büyük olmamak şartı aranacaktır.

Ayrıca adaylar en az B sınıfı sürücü belgesi istenmektedir.

zabita.jpg

Başvurular Nasıl Alınacak?

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 13 Mart 2023 – 17 Mart 2023 tarihleri arasın da başvuru yapacaklardır. Başvurular antral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No: 10 Osmangazi/ BURSA adresin de şahsen başvuru yapacaklardır. Zabıta alımı için başvuru sırasın da belediye tarafından boy ölçümü yapılacaktır.

İşe alınacak olan memur adayları 26 Nisan 2023 tarihin de Osmangazi Belediye Başkanlığı merkez hizmet binasın da 09.00 saatleri arasın da uygulamalı ve sözlü sınava göre yapılacaktır.