Adalet Bakanlığı duyurdu! 10.000 personel alımı başladı

Adalet Bakanlığı personel alımı yapıyor. Toplamda 10 bin kişinin işe kabul edileceği ilanda başvuru şartları belli oldu. Hangi kadrolarda alımların yapılacağı resmen duyuruldu.

Adalet Bakanlığı duyurdu! 10.000 personel alımı başladı

Adalet Bakanlığı kadrosunu genişletiyor. Son dakika gelen haber üzerinde en az lise mezunu adayların başvuru yapacağı 10 bin personel alımı yapılacağı açıklandı. Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamanın ardından başvuru yapmak isteyen adaylar tarafından yoğun ilgi gösterildi! Adayların merak ettiği tüm sorulara haber içeriğimiz de Kamu Personeli Alımı olarak yer verdik! Detaylar haberimiz de...

Hangi Kadrolar Alım yapılacak ve Kadro Dağılımı Ne Olacak?

Alım yapılmak üzere en az lise mezunları arasından cezaevlerine tahminen 5.000 infaz koruma memuru alımı yapacaktır. Gardiyan alımı ve zabıt katibi kadrolarının ise Bakanlık tarafından Nisan ayı içerisin de açıklanması tahmin edilmektedir. Bakanlık her yıl alımlarını Nisan ayı içerisin de Resmi Gazete üzerinden ilan eder.

adalet.jpg

2022 Yılı Personel Alımı Hangi Kadrolara Ne Kadar Kontenjan Verildi!

“7 Mart 2022 tarihinde başvurular alınmaya başlamıştı. 5016 infaz Koruma Memuru, 3618 Zabıt Katibi, 830 Mübaşir, 1.125 adet Gardiyan, 25 Sosyal Çalışmacı, 202 Şoför, 919 adet Hizmetli, 5 Kaloriferci, 141 Büro Personeli, 66 Aşçı, 66 Hemşire, 159 Teknisyen, 10 Tekniker, 54 adet Psikolog, 27 Öğretmen, 12 İşaret Dili Tercümanı, 7 İstatistikçi, 35 adet Mühendis, 2 Veteriner Hekim ve 4 Fizyoterapist” alımı yapılmıştır ve bu tarihten sonra başvuruları olumlu olan adaylar işbaşı yapmışlardır.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuya ilişkin: “Öte yandan yardımcı personele de ihtiyaç var. Orada da şu rakamı paylaşmak isterim. 2002’de 26 bin 274 personel var. Akademi hariç. Sadece adliyelerdeki, icralardaki personeli kastediyorum. Şu anda 88 bin 67, yaklaşık yüzde 235 artış var. Ben avukatlığımdan hatırlarım, zabıt katibini mahkemeler nöbetleşe kullanırdı. Yeteri kadar zabıt katibi yoktu. Şimdi oradan buraya geldik ve buradan da inşallah daha ileri bir noktaya hep beraber gideceğiz.” sözlerini kullandı.

adalet-2.jpg

Adalet Bakanlığı, güncel ilanları takip etmek ve detaylarını doğru şekil de öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz.