Adalet Bakanlığı Memur Alımları Yapılıyor: 18-35 Yaş Şartına Dikkat!

Adalet Bakanlığı'ndan gelen duyuru sonrasında memur alımlarının resmen başladığı duyuruldu. Sizler de 18-35 yaş şartını karşılıyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz. Toplamda kaç memur alınacağı merak ediliyor. Öte yandan diğer memurluk şartlarına da göz atabilirsiniz

Adalet Bakanlığı Memur Alımları Yapılıyor: 18-35 Yaş Şartına Dikkat!

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı verdi. 500 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları resmen açıklandı. Başvurular online olarak vatandaşlara açıldı. 500 kişilik memur alımında ilk bakılan şey yaş olsa da diğer şartlar da temel olarak büyük öneme sahip. Adalet Bakanlığı'nın açık olan pozisyonları doldurmak için alımlara başladığı belirtiliyor. Peki ya hangi tarihe kadar başvuruların tamamlanması gerek? Üstelik alım yapılacak pozisyonlar hakkında da bilgi verildi.

Kamu memur alımı genel şartlar

Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılmış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak ve TCK’daki ilgili suçlardan mahkum olmamak gerekmektedir. İşte hangi bölüme mezunlarının başvuru yapabileceğine dair tüm detaylar.

Adalet Bakanlığı personel alımı mezuniyetler

500 kamu personel alımı için adayların Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi önlisans programı mezunu olması gerekmektedir. Bu kapsamda lisans veya önlisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar başvuru yapabilecek.

Kadrolu personel alımı başvuru tarihleri

Adalet Bakanlığı 500 kamu personel alımı için başvuru iş ve işlemleri online olarak 10 Kasım ile 16 Kasım tarihleri arasında olacak. Başvurular Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet sitesinden online olarak yapılabilecek. Başvuru geç günü ise 24 Kasım olarak açıklandı.