Adalet Bakanlığı ve KOSGEB Devlet Memuru Arıyor! Memur Alımlarında Şartlar Nedir?

Adalet Bakanlığı ve KOSGEB adına çalışacak devlet memurları için düğmeye basıldı. Başvuruların ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Öte yandan devlet memuru alımları için başvuru şartları açıklandı mı? En son ne zaman müracaat edileceği ile ilgili tarih bilgisi de iletildi.

Adalet Bakanlığı ve KOSGEB Devlet Memuru Arıyor! Memur Alımlarında Şartlar Nedir?

Adalet Bakanlığı ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) memur alımı yapıyor. Başvuru şartları ve alım yapılacak kadrolar açıklandı. Detaylar belli oldu. Şartları karşılayan devlet memuru adaylarının memur olma konusunda büyük avantaj elde edeceği belirtiliyor. Toplamda kaç memurun alınacağı soruluyordu. Yapılan duyurulara göre 513 memur alımında bulunulacak.

Memur Alımında Son Başvuru Tarihi!

Adalet bakanlığı başvuruları en geç 24 Kasım 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular ttps://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. KOSGEB personel alımları 22 Aralık 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır.

Bakanlık ve KOSGEB Memurluk Şartları

Bilişim personeli alımı için adayların Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Memur alımı için adayların Hukuk Fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olması gerekmektedir.

Görevini devamlı yapmasına engel bir durumu bulunmamak.

Adalet bakanlığı 10-16 Kasım tarihleri arasında sınavın yapılacağını açıkladı. elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla başvurular yapıla bilinecektir.

Bilişim personeli alımı için En az 15000 kullanıcılı projelerde yazılım geliştirici olarak çalışmak ve bunu belgelemek ve Literatürü takip edebilecek seviyede teknik İngilizce bilgisine sahip olmak.