AFAD en az lise mezunu 70 personel alacak!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personel alımı gerçekleştiriyor. AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği ilanda 70 kişi istihdam edilecek.

AFAD en az lise mezunu 70 personel alacak!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kamu memur alımı yapıyor. AFAD tarafından yayınlanan ilana göre 4 farklı kadroda en az lise mezunu 70 memur alacak. AFAD Kamu memur alımı için gerekli süreçler, başvuru şartları ve talep edilen diğer detayları haberimizde hazırladık.

AFAD Kamu Memur Alımı Kadroları

22 büro memuru alımı, 4 şoför alımı, 25 temizlik görevlisi alımı ile 19 koruma ve güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirilecek.

Büro Memuru Alımı Şartları Neler?

Büro memuru alımı ilanına başvuru yapabilmek için KPSS sınavından en az 60 puan almanız gerekmektedir. Ayrıca Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Maliye, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, iktisat mezunu olmak.

afad.jpg

Şoför Alımı Şartları Ve Detayları

Şoför alımı iş başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak yeterli. Ayrıca C sınıfı ehliyet belgesine sahip olunması gerekiyor.

Temizlik Görevlisi Alımı Detayları

Lise mezunu okullardan mezun olmak ve KPSS sınavından en az 60 almak gerekiyor.

Koruma Ve Güvenlik Görevlisi Alımı

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı için özel güvenlik koruma mezunu olmak gerekiyor. KPSS sınavından ise en az 60 almak.

afad-2.jpg

AFAD Memur Alımı İş Başvurusu Süreçleri

AFAD memur alımı iş başvurusu süreçleri 01 Şubat 2023 tarihi itibari ile başladı. Başvurular 08 Şubat 2023 tarihine kadar sürecek. Başvurular online olup Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden gerçekleştirilecek.