AFAD en az lise mezunu 70 personel alımı yapıyor!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) personel alımı gerçekleştiriyor. Toplamda 70 kişinin istihdam edileceği öğrenildi. Başvuru şartları tüm detaylarıyla açıklanırken, müracaat tarihleri de duyuruldu.

AFAD en az lise mezunu 70 personel alımı yapıyor!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 4 şoför, 25 temizlik görevlisi alımı, 19 koruma ve güvenlik personeli, 22 büro personeli alımı olmak üzere toplamda 70 yeni personel alımı daha gerçekleştirecek. Büro personelleri için lisans, koruma ve güvenlik personelleri için önlisans mezuniyet şartı istenirken; şoför ve temizlik görevlisi kadrolarına lise mezuniyet şartı yeterli. 1 Şubat tarihinde başlayacak olan başvuru alımları sadece 1 hafta sürecek.

İşe Alınacak AFAD Personellerinin Maaşı Ne Kadar Olacak?

Maaşlar personellerin hizmet yılına göre değişmektedir. İş başı yapacak olan personellerin giriş itibariyle minimum ve maksimum maaş bilgileri ilanda paylaşılmıştır. Her yıl düzenli olarak memur maaşlarına gelen zam ile orantılı olarak personel maaşlarının da artacağı bildirilmiştir. Sunulan maaş bilgileri şu şekilde.

2022/12/07/personel-2.jpg

Büro personellerinin ilk işe girişteki maaşları 7.500 TL ile 8.800 TL aralığında değişmektedir.

Destek personelleri sınıfından olan şoför ve temizlik görevlileri 7.050 TL ile 7.460 TL aralığında,

Koruma ve güvenlik görevlileri ise 8.400 TL ile 8.910 TL aralığında maaşa bağlanacaklar.

Aranacak KPSS Puan Türleri ve Diğer Şartlar

Büro personelleri KPSS sınavının P3 puan türünden, şoför ve temizlik görevlileri P94 puan türünden, koruma ve güvenlik görevlileri ise P93 puan türünden değerlendirilecekler. Tüm adaylarda istenen KPSS puanı aynı olup en az 60 olarak belirlenmiştir.

Koruma ve güvenlik görevlilerinin ilgili önlisans programından mezun olmaları gerekmektedir.

Koruma ve güvenlik görevlilerinin özel güvenlik kimlik kartlarında ‘silahlı’ ibaresinin yer alması gerekmektedir. Ayrıca kimliğin geçerlilik süresinin dolmamış olması istenmektedir.

Başvuruda bulunacak şoför adaylarının CE sınıfından ehliyete sahip olmaları şart koşulmuştur.

Şoför adaylarından 2016 yılından önce ehliyet alanlar için geçerli olmak kaydı ile D sınıfı ehliyet kabul edilmektedir.

Büro personellerinin 4 yıllık lisans bölümü olması şartı vardır. Lisans programlarının şu bölümleri kabul edilmektedir. Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Muhasebe, Maliye, Ekonomi ve Finans, Ekonomi, Finans Yönetimi ve İktisat bölümlerinden mezun olan adayların başvuruları geçerli olacaktır.

2022/12/21/personel-5.jpg

AFAD Personel Alımı için Başvuru Tarihleri

1 Şubat tarihi itibari ile ilanla ilgilenen adaylar, şartları sağlaması doğrultusunda başvuruda bulunabilecek. 1 Şubat 2023 Çarşamba günü saat 10:00 itibariyle başlayan başvuru kabulleri 8 Şubat 2023 Çarşamba günü saat 17:00’a kadar sürecektir. Başvurular elektronik ortamda ve e-devlet şifresi ile gerçekleşecektir. Başvuru yeri ise sadece Bakanlığın internet sitesidir. Harici yollar ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.