AFAD OGM MEB EGM SGK DSİ GİB Kurumlarına 5.348 Memur Personel Alınacak! Kontenjanlar Açıklandı…

Devlet Su İşleri, Gelir İdaresi Başkanlığı, AFAD, Orman Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumlarına personel alımları için başvurular başladı. İşte detaylar…

AFAD OGM MEB EGM SGK DSİ GİB Kurumlarına 5.348 Memur Personel Alınacak! Kontenjanlar Açıklandı…

Devlet Su İşleri DSİ, Gelir İdaresi Başkanlığı GİB, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD, Orman Genel Müdürlüğü OGM, Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM ve Sosyal Güvenlik Kurumu SGK kurumlarına personel alımı için kontenjanları belli oldu. Kurumlara alınacak kamu personel alım kontenjan dağılımı;

  • Devlet Su İşleri 1.273 personel alımı,
  • Gelir İdaresi Başkanlığı 2.000 memur alımı,
  • AFAD 70 memur alımı,
  • OGM 109, 1128, 249 memur alımları,
  • Milli Eğitim Bakanlığı 500 memur alımı,
  • Emniyet Genel Müdürlüğü 17 personel alımı,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu 2 personel alımı olmak üzere

Toplamda 5 348 yeni memur alımı gerçekleşecek. Memur alımları için başvurular başladı. Başvuru süreci, gerekli şartlar ve detayları kurumların resmi internet sitesinde bulabilirsiniz.

Devlet Su İşleri 1.273 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Devlet Su İşleri bünyesinde görevlendirilmek üzerek toplamda 273 personel alımı yapacak. Bakanlık tarafından tarih açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda görevlendirilmek üzere yeni memur alımı için duyuru yapıldı.

GİB 2.000 Memur Alımı Gerçekleşecek

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2 bin personel alımı yapılacak. Memur alımı kapsamında yapılacak başvurular tüm illerde gerçekleşecek.

AFAD 70 Memur Alımı Gerçekleştirecek

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bünyesinde görevlendirilmek üzere toplamda 70 personel alımı yapılacak. Dağılımda 18 Büro Personeli Acil Yardım e Afet Yönetimi için, 4 Büro personeli diğer lisans programlarında, 4 destek personeli şoför, 25 destek personeli temizlik görevlisi, 19 Koruma ve Güvenlik personeli alınacak. Başvurular 1 Şubat tarihinde başlayıp 8 Şubat tarihinde sonlanacak.

OGM Kurumuna 109 Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 37 ilde görevlendirilmek üzere lise, ön lisans ve lisans mezunu toplam 109 memur alımı yapacak. Süreç başladı. 48 Mühendis, 9 avukat, 3 tekniker, 17 büro personeli, 23 şoför, 9 koruma ve güvenlik görevlisi alımları için süreç başladı.

Orman Genel Müdürlüğü 1128 Memur Alımı Gerçekleştirecek

Orman Genel Müdürlüğü OGM bünyesinde görevlendirilmek amacı ile toplam 1.128 orman muhafaza memuru alımı yapılacak. Başvuru tarihleri 26 Ocak ile 6 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. 73 il merkezinde alımlar yapılacak. Adayların Ormancılık ve Orman Ürünleri vb ön lisans mezun olması gerekiyor.