AFAD personel alımı yapıyor! Başvuru şartları belli oldu

AFAD personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. AFAD'dan gelen açıklamaya göre toplamda 7 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları ve mülakat sürecine dair tüm detaylar belli oldu.

AFAD personel alımı yapıyor! Başvuru şartları belli oldu

Başvuru alımlarına bir hafta kala, mevzu bahis personel alımı ile ilgili detaylara sayfamızda yer verildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nca düzenlenen kamu personeli alımı konusundaki güncel haberleri bizimle takip edebilirsiniz.

Kamu Personel Alımı Başvuru Belgeleri ve Başvuru Şartları

Başvuru şartları arasında sadece tek bir madde yer almaktadır. Ancak başvuruda istenecek belgelere göz atıldığında 3 – 4 şartın yer aldığı görülmektedir. Başvuru için istenen şart şu şekildedir:

Yetişme programı sonrası olacak şekilde, yeterlik sınavına tabi tutulmak üzere kontrolör, denetmen, denetçi ve müfettiş veya stajyerlikte geçen süreler de dâhil olmak ile birlikte en az beş yıl görev yapmış olmak.

afad-2.jpg

Yukarıda maddede anlaşıldığı üzere en az 5 yıl bildirilen kadrolarda görev yapmış olan personellerin lisans bölümü olmaları gerekmektedir.

Başvuru sırasında istenecek belgeler ise şu şekilde bildirilmiştir.

Toplam hizmet sürecini gösteren belge istenmektedir. Denetmen, denetçi ve müfettişlik kadrolarında yardımcılık veya stajyerlik doğrultusundaki çalışma süreleri ile toplam 5 yıl aranacaktır.
Özgeçmiş (içeriğinde fotoğraf olmalı.)

E-devlet üzerinden otomatik şekilde gelmekte olan adli sicil belgeleri talep edilmektedir.

Görevin sürdürülebilirliğine mani olabilecek nitelikte herhangi bir rahatsızlığın olmadığının beyanı.

Diploma bilgisi sistem üzerinden otomatik şekilde dahil edilecektir. Ancak herhangi bir sebepten dolayı diploması sisteme eklenmemiş olan adayların kendileri ilgili eksik belgeleri eklemelidir.

Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 1 adet biyometrik fotoğraf ile istenen belgeler listesi son bulmaktadır.

afad.jpg

AFAD Personel Alımı Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şekli

20 Şubat 2023 günü saat 10:00’da başlayacak olan başvuru süreci 24 Şubat 2023 saat 17:00’a kadar devam edecektir. Başvuru için e-Devlet sistemi kullanılacaktır.

İçerikte yer alan AFAD Yönetim Başkanlığı’na ait olan Kariyer Kapısı alanından başvurular alınacaktır. Son başvuru tarihine kadar başvuru bilgilerinde düzenleme kabul edilecektir. Ancak son başvuru gününden sonraki günlerde asla başvuru bilgileri değiştirilemeyecektir.