Bakan Koca'dan müjde! Sağlık Bakanlığı 115.000 personel alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müjdeli haberi kamuoyu ile paylaştı. Bakan Koca'nın yaptığı açıklamaya göre bakanlığa 115.000 personel alımı gerçekleştirilecek. Konuya ilişkin ilk detaylar geldi!

Bakan Koca'dan müjde! Sağlık Bakanlığı 115.000 personel alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu... 115 bin sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı. Bakan Koca'dan konuya ilişkin detaylı açıklama geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından son dakika iş ilanı yayınladı. Fahrettin koca yaptığı açıklamalar ile 115 bin sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu. 115.000 sağlık personeli alımı detayları ve açıklamaları şu şekilde belli oldu:

saglik-4.jpg

Yeni Hastaneler Açıklaması

"Bu hastanelerimiz birer hastane olmaktan öte, her biri kendi içinde bütün hizmetleri kapsayan birer hastane şehirleridir. Bu arada, 4 bin 50 yatak kapasiteli Türkiye'nin en büyük şehir hastanesini iki ay önce başkentlilerimizin hizmetine sunduk. Kamu-özel ortaklığı modeliyle tamamlanan 14 şehir hastanemiz bugün 22 bin 675 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Aynı modelle inşaatı devam eden 4 hastanemizle birlikte 5 bin 755 yatak daha ilave edilecektir."

İstihdam Müjdesi!

Sağlık personeli alımı yapılacak! "Artan talepler karşısında 7 gün 24 saat kesintisiz verilen hizmetlerin çalışanlarımız üzerindeki yükünü takdir edersiniz. Sağlıkta Beyaz Reform çerçevesinde almayı planladığımız 85 bin yeni çalışma arkadaşımızla, 115 bin ilave personel istihdamı sağlamış olacağız”.

saglik-3.jpg

Aşı Açıklamaları

"Geçen yıl müjdesini verdiğim Hıfzıssıhha Türkiye Aşı Ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma Ve Üretim Merkezi'nin inşası sürmektedir. Merkez faaliyete geçtikten sonra aşı ve biyoteknolojik ürün çalışmalarımız daha da hızlanacaktır. Bağışıklama programımızdaki aşıların yüzde 86'sı Hıfzıssıhha ‘da üretilecektir. Aşı ve Biyoteknolojik ürünleri üretmek üzere Hıfzıssıhhayı yeniden inşa ediyoruz."