Balıkesir Üniversitesi’nden Açıklama! En Az İlkokul Mezunu Temizlik Görevlisi Alımları!

Balıkesir Üniversitesi en az ilkokul mezunu istihdam edecek. İŞKUR üzerinden temizlik personeli alımı başlamıştır. Adaylar kura ile belirlenecek. Üniversiteye yeni personel alımına ilişkin güncel bir duyuru yapılacak.

Balıkesir Üniversitesi’nden Açıklama! En Az İlkokul Mezunu Temizlik Görevlisi Alımları!

İŞKUR'daki iş ilanları sayfası yeni bir ilanla güncellendi. Balıkesir Üniversitesi temizlik görevlisi pozisyonuna en az ilkokul mezunu adaylar seçilecektir. Balıkesir Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı 2 temizlik personeli alınacaktır. Adayların alınma işlemi için KPSS kriterlerini taşıması gerekmeyecek. Başvurular için son tarih 30 Eylül 2022'dir.

Temizlik görevlisi adayları için noter çekilişi yapılacak olup, kuraya isim yazdıranlar sözlü mülakata tabi tutulacaktır. İşe alınan adayların, iş akdinin aksamasına veya görevini kötüye kullanmasına neden olması durumunda iş akdi ücretsiz olarak feshedilmeden önce iki aylık bir deneme süresi olacak.

Özel Şartlar Nelerdir?

İş başvurusunda bulunan adaylar, yaşlılık, malullük, dul aylığı gibi SGK aylıklarından yararlanamamaktadır.

Erkek adayların askerlik görevini bitirmiş olması gerekir.

Önceki çalıştığı tüm kamu kurumları dahilinde hiçbir şekilde haklardan mahrum olmamak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir hijyen sertifikasına sahip olmak.

Temizlik sektöründe çalışacak adaylara devlet hastanesinden kapsamlı bir sağlık raporu verilir ve bunu belgelemeleri istenir.

Türkiye vatandaşı olmak.

18 ile 35 yaşları arasında olmak.

İlkokul diploması.

Üniversite Personel Alımı Başvurusu

Doldurulacak 2 temizlik görevlisi pozisyonu için başvurular 26 Eylül - 30 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında İŞKUR web sitesi üzerinden online olarak kabul edilecektir. Ayrıca alo 170 hattını arayarak veya Balıkesir İl Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü'ne giderek iş başvurusu yapabilecekler. Çekiliş işlemleri 10 Ekim 2022 tarihinde saat 10:00'da noter huzurunda yapılacaktır. İlan no ise 000070756998.

103.000 Kişinin İşe Alınacağına Dair Duyuru

İŞKUR, iş arayanların sayısı artmaya devam ederken yeni bir iş ilanı yayınladı. 103 bin işçinin işe alınacağının açıklanmasının ardından şartlar belirlendi. İŞKUR'un resmi web sitesinde, yeni çalışanların işe alınmasıyla ilgili genel bilgileri, genel şartları ve benzersiz koşulları bulabilirsiniz.

103 Bin Personel Alımı

Birçok kişiye iş imkanı sağlayan İŞKUR, iş ilanları yayınlamaya devam ediyor. 21 Ağustos 2022'de duyuruların yayınlanmasıyla özel sektör alımlarının başladığı açıklandı. 103.000'den fazla kişinin işe alınması öngörülmesine rağmen, personel alımına ilişkin detaylar da internet sitesinde açıklandı. E-devlet üzerinden de başvuru bir seçenek olmakla birlikte, yerine getirilmesi gereken şartlar da elbette mevcuttur.