Bursa Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı verdi

Bursa Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapıyor. Rektörlükten gelen açıklamaya göre en az lise mezunu vatandaşlar ilana başvuruda bulunabilecek. Başvuru koşulları duyuruldu.

Bursa Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı verdi

Resmi Gazete üzerinden Bursa Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan ilan göre lise mezunu adaylar başvuru yapacaklardır. Adayların 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P94 puan türün de puana sahip olmaları gerekmektedir. Taban puan uygulaması istenmemektedir.

Daimi Personel Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Üniversite tarafından yapılacak olan alım için personel şoför kadrosun da istihdam edilecektir.

Ortaöğretim mezunu adaylar başvuru da bulunabileceklerdir.

Eski tip ehliyete sahip olan adayların en az E sınıfı yeni tip ehliyete sahip olan adayların ise D sınıfı sürücü belgesine sahip olması şartı aranmaktadır.

2022/11/24/personel-8.jpg

Ayrıca adaylardan başvuru sırasın da SRC 2 belgesi ve psikoteknik belgesi istenmektedir.

Askerlik görevini tamamlamış olanlar başvuru yapacaklardır. Muaf ve tecilli olma durumu kabul edilmeyecektir.

Ayrıca 36 yaşından gün almış olan adaylar dan başvuru yapamayacaklardır.

İşe alınacak olan şoförler vardiyalı çalışma sistemine göre çalışacağı için adayların bu sisteme uygunluk sağlaması durum da başvuru yapmaları gerekmektedir.

Söz konusu ilan için adayların görevini devamlı yapmasına engel olacak sağlık probleminin olmaması gerekmektedir. Atanmaya hak kazanmaları durumun da sağlık raporu bu husus için istenecektir.

Yapılacak olan arşiv araştırmasın da olumlu sonuçlanmak gerekmektedir.

2022/11/24/personel-7.jpg

Memur Alımı Başvurular Nasıl Yapılacak? Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversite bünyesin de yayınlanan ilana başvurular 10 Şubat 2023 tarihi itibariyle alınmaya başlanmıştır. Adaylar başvurularını 23 Şubat 2023 tarihine kadar tamamlamak zorundadırlar. Başvurular Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Farklı yollarla yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru sonuçları üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden 1 Mart 2023 tarihin de açıklanacaktır. Kazanan adaylar 10 Mart 2023 tarihine kadar belgelerini ilgili birime teslim etmeleri gerekmektedir.