Çevre Bakanlığı personel alımı! Nasıl başvuru yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre farklı kadrolarda çok sayıda kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları resmen duyuruldu...

Çevre Bakanlığı personel alımı! Nasıl başvuru yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı az önce ilan yayınladı. 7 ile 12 Aralık 2022 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden başvurularını kabul edeceğini duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı yapacağını ilan etti. Bakanlık iş ilanları için detaylar haberimizde sunuluyor.

ÖSYM Açıklaması:

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/12 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.”

personel-9.jpg

ÖSYM Başvuru Şartları

Başvuru yapacaklar için sözleşmeli personel alımı ilanlarına başvuruda aranan şartlar ön lisans ve lisans bölümlerinden aşağıda her alan başvuru ekranı linki içerisinde yer alan bilgilerde en alt kısımda başvuru şartları yer almaktadır.

Personel Alımı Müracaatları Nasıl Yapılır

“ÖSYM Açıklaması: Adaylar tercihlerini, 07-12 Aralık 2022 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri, 07 Aralık 2022 tarihinde saat 11.00'de başlayacak ve 12 Aralık 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.”

personel-2.jpg

“Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2022/12 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.”

Başvuru ekranı.