Devlet Su İşleri en az lise mezunu 1.275 personel alacak

Devlet Su İşleri personel alımı gerçekleştiriyor. DSİ'den gelen açıklamaya göre en az lise mezunu 1275 kişiye istihdam sağlanacak. Başvuru şartları açıklandı.

Devlet Su İşleri en az lise mezunu 1.275 personel alacak

Devlet Su İşleri (DSİ), tarafından güncel personel alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilan göre başvuru yapacak olan adaylardan KPSS puan şartı aranacaktır.

Başvurular için 2022 yılından ÖSYM tarafından uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 55 puan almış olmak gereklidir. Lise başvuruları için P93 önlisans başvuruları için P94 ve lisans başvuruları için ise P3 puan türünde alım yapılacağı açıklandı.

Genel Müdürlük tarafından yapılacak olan alımlar 200 destek personeli kadrosunda lise mezunu, önlisans mezunu, 250 memur alımı ve 823 ise lisans mezunu personel alımı yapılacağı açıklandı.

dsi-3.jpg

Devlet Memuru Alımı Müracaat Koşulları Nedir?

Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra adaylar işe alım sürecinde almış oldukları KPSS puanına göre sıralanacak ve alım yapılacaktır.

İlana başvuru yapacak olan devlet memuru adaylarının Türk Vatandaşı olması şartı da aranan şartlar arasındadır.

Sabıka kaydı olmayan, kamusal haklarından mahrum olmayan ve aynı zamanda da arşiv ve güvenlik soruşturmasın da olumlu sonuçlanan adayların başvuruları değerlendirme aşamasına alınacaktır.
İşe alınacak olan personeller kamu kurumunun merkez ve taşra teşkilatın da istihdam edilecektir.

dsi.jpg

Memur Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu ilan 18 Şubat 2023 tarihinde yayınlanmıştır. Fakat ülkemizde yaşanan deprem neticesiyle başvuruların alınması ileri bir tarihe ertelenmiştir.