Devlet Su İşleri personel alımı! 1278 kişi istihdam edilecek

Devlet Su İşleri personel alımı yapıyor. DSİ'den gelen açıklamaya göre toplamda 1278 kişiye istihdam sağlanacak. En az lisans mezunu vatandaşlar başvuruda bulunabilecek.

Devlet Su İşleri personel alımı! 1278 kişi istihdam edilecek

Devlet SU İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı hakkında duyuru yayımladı. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre DSİ bünyesindeki eksikliği gidermek üzere yayımladığı 1273 sözleşmeli personel alımı hakkında sonuçların açıklanma tarihi hakkında duyuru geldi. Ülkemizde yaşanan deprem sebebi ile tüm sınavlar ve sonuç açıklanmaları ertelenmeye devam ediyor.

DSİ 1273 Sözlşemeli Personel Alımı Yapacak!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği gidermek için Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde 1273 kişilik kadro ile alım yapacak. Bu kapsamda mezuniyete göre kontenjanlar:

  • Lise mezunu: 222 Destek personeli
  • Ön Lisans mezunu - 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 221 Büro personeli,
  • Lisans mezunu: 800 Mühendis

alımı olmak üzere toplamda 1273 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

dsi-2.jpg

KPSS En Az 50 Puan Üzerinden Değerlendirme Yapılacak!

Söz konusu ilan hakkında başvurular alınmış olup değerlendirmeler 2022 yılı KPSS Puan türünde göre en az 50 puan üzerinden değerlendirilecektir.

Değerlendirmeler Nasıl Yapılacak?

Başvuru değerlendirmesi KPSS Puanı sırasına göre en yüksek puandan en düşük puana göre gerçekleştirilecektir.

Başvuru Sonuçları Hakkında Duyuru Geldi!

Ülkemizde yaşanan deprem sebebi ile sonuçların açıklanması hakkında DSİ de duyuru geldi. Buna göre gelmiş olan duyuru:

06/02/2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan deprem felaketi, yıkıcı etkisini gösterdiği 10 ilimizle birlikte birçok ilimizi de etkilemiştir.

Genel Müdürlüğümüzce 17/01/2023 tarihinde merkez ve taşra teşkilatlarımızın tamamında toplam 1.273 sözleşmeli personel alımı için ilana çıkılmıştır. Başvuranlar arasında deprem bölgesinde yaşayanların da bulunduğu göz önünde bulundurularak hak kayıplarının önlenmesi ve herhangi bir mağduriyete yol açılmaması amacıyla 7 Şubat 2023 tarihinde açıklanması öngörülen başvuru sonuçlarının açıklanması ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde www.dsi.gov.tr ayrıca bildirilecektir.

Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun, geçmiş olsun.

dsi-3.jpg

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

DSİ personel alımı başvuru sonuçları önümüzdeki günlerde beklenyor. En geç 30 gün içerisinde duyuru gelmesi beklenmektedir.