Dışişleri Bakanlığı duyurdu! Başkonsolosluğa KPSS şartsız personel alımı!

Dışişleri Bakanlığı personel alımı ilanıyla karşımıza çıktı. KPSS şartı olmadan vatandaşların başvuruda bulunabileceği ilanın tüm merak edilen detayları belli oldu.

Dışişleri Bakanlığı duyurdu! Başkonsolosluğa KPSS şartsız personel alımı!

T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu kendi bünyesinde istihdam etmek üzere sözleşmeli sekreter alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından KPSS şartsız alım yapılacaktır.

Yurtdışı İlanları Personel Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Sınav tarihi itibariyle 41 yaşını bitirmemiş olmak.

En az lise veya dengi okullardan mezun olmaları gerekmektedir.

Kamu haklarından yoksun olmayan Türk vatandaşları başvuru yapacaklardır.

6 aydan daha fazla süreyle hapis cezası almış olanlar başvuru yapamayacaklardır.

Erkek adayların askerliği tamamlamış olmak veya tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Aktif olarak bilgisayar kullanıyor olmak.

Türkçe ve İngilizce dillerini bilmek. (çok iyi derecede).

disisleri-2.jpg

İlan Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Dışişleri Bakanlığı, tarafından Resmi Gazete yayınlanmış olan başvurular 1 Şubat 2023 tarihi itibariyle alınmaya başlanmıştır. Adaylar başvurularını 15 Şubat 2023 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Müracaat yapacak olan adaylar müracaatlarını e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı resmi internet Sitesi üzerinden elektronik başvuru yapacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu, özgeçmiş belgesi, nüfus cüzdanının aslı ve onaylı sureti, askerlik durum belgesi, bir tanesi renkli olmak şartıyla 6 tane vesikalık fotoğraf ve mezuniyet belgesini adaylar başvuru sırasın da e-Devlet başvuru sistemine yüklemeleri gerekmektedir.

disisleri-3-001.jpg

Alımlar Mülakatla Yapılacak! Mülakat Duyurusu

Adaylar yazılı ve uygulamalı / sözlü sınava alınacaktır. Sınavlar, T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu hizmet binasın da yapılacaktır. Adayların sınava gelişlerin de pasaport, vize ve seyahat işlemleri dair tüm sorumluluk kendilerine aittir. Yazılı sınav 1 Mart 2023, Çarşamba günü saat 14.00’da uygulamalı sınav ise 10 Mart 2023 Cuma günü saat 14.30’da sınava alınacaktır.

Pasaportu olan adaylar başvuru yapacaklardır.