Diyanet İşleri Başkanlığı, İŞKUR üzerinden personel alımına başladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapıyor. TMY ve eski hükümlü işçi alımı başladı. En az lise mezunu olan vatandaşların başvuruda bulunabileceği ilanın tüm detayları açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, İŞKUR üzerinden personel alımına başladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı personel kadrosunu genişletmeyi hedefliyor! En az lise mezunu adaylardan başvurular alınacaktır. Adaylar kamu kurumu tarafından istenen şartları sağladığı takdir de başvuru da bulunabilirler.

İŞKUR İlanı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Söz konusu ilan için başvurular 30 Ocak 2023 tarihi itibariyle alınmaya başlanmıştır. Başvuru da bulunmak isteyen adaylar aşağı da kurum tarafından yayınlanan başvuru niteliklerini karşılaması gerekmektedir. Başvuru şartlarına uygun olan adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden elektronik veya Alo170 hattı üzerinden başvuru yapacaklardır. Başvurular 3 Şubat 2023 tarihine kadar yapılacaktır. Başvuru tarihleri dışın da yapılan başvurular ve belirtilen yöntemler dışın da yapılan başvurular değerlendirme aşamasına alınmayacaktır.

İŞKUR İş İlan Numarası: 00007296520.

diyanet-2.jpg

Temizlik Personeli Alımı Başvuru Nitelikleri Nedir?

Temizlik görevlisi adaylarının lise mezunu olması şartı aranır. Bölüm şartı aranmamaktadır.

18 yaşını tamamlamış 45 yaşını tamamlamamış olması gerekiyor.

Adayların Türk uyruklu olması gerekmektedir.

Söz konusu ilan için müracaat yapacak olan adayların temizlik görevi esnasın da kullanacağı temizlik ürünlerine karşı alerjisinin olmaması ve görevini tertipli yapmasına engel olacak sağlık sorununun olmaması gerekmektedir.

Temizlik Görevlisi Ne İş Yapar?

Görev aldığı kamu kurumun da Kullanılan makine ve ekipmanların bakımını sağlamak, çalışma alanlarını havalandırmak, gerekli durumlar da toz almak, yerleri süpürmek ve silmek, leke türünü belirlemek, belirli alanlar da bulunan çöpleri toplamak, cam silmek ve paspas çekmek gibi görevleri bulunmaktadır. Ayrıca kamu kurumu tarafından belirlenen görevleri yerine getirmesi gerekmektedir.

personel-2.jpg

İş İlanı Açıklaması!

Yapılacak olan temizlik işçi alımı için 1 kadro açılmıştır. İşe alınacak olan aday Ankara ilin de istihdam edilecektir.

İşe alımlar Ankara‘da 14 Şubat 2023 09:00 – 18.00 tarihleri arasın da yapılacak olan kura işlemine göre belirlenecektir.