Eskişehir Osmangazi Üniversitesi duyurdu! Lise mezunu personel alımı yapılıyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. Rektörlük tarafından yapılan açıklamaya göre en az lise mezunu olmak üzere çok sayıda kişiye istihdam fırsatı sunulacak.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi duyurdu! Lise mezunu personel alımı yapılıyor

Mühendis, Eczacı, Psikolog, Biyolog, Hemşire (Lisans mezunu), Hemşire (Ortaöğretim mezunu), Röntgen Teknisyeni, Sağlık Teknikeri, Tekniker, Teknisyen, Büro Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek ve Kadın), Şoför (binek araç), Şoför (otobüs), Aşçı (mutfak, yemek), Aşçı (pastane ürünleri, tatlılar), Hasta Bakım ve Temizliği, Temizlik, Çözümleyici - Sistem Programcısı ve standart programcı olmak üzere tam 20 meslek dalından personel alınacak. Tüm bu dallarda aranan şartlar neler? Haberimizde.

Kamu Personeli Alım için Aranan Şartlar Neler?

Türk Vatandaşı olunması gerekmektedir.

Kasten işlenen suçlar gereği 1 yıl veya daha uzun süreli hapis cezası almamış olmak. (affa uğranmış olsa bile başvurular geçersiz sayılacaktır.)

SGK tarafından emekli ya da yaşlılık maaşı almıyor olmak.

2022/11/27/personel-10.jpg

‘Sözleşmeli personel Olarak İşe Alım’ şartlarını yerine getirebiliyor olunması istenmektedir.

Mühendis adayların Makine Mühendisi olması gerekmektedir.

Eczacıların eczacılık fakültesi mezunu olmaları ve KPSS sınavına katılmış olmaları istenmektedir.

Psikologların Lisans ve Psikoloji bölümü mezunu olmaları şartı vardır.

Biyologlar için Biyoloji bölümü mezunluğu gerekmektedir.

90 hemşire yüksek öğretim kurumlarından, 10 hemşire ise ortaöğretim kurumlarından mezun olan adaylardan alınacaktır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların 01.01.2023 tarihinde 27 yaşına girmemiş olmaları gerekmektedir. Bu pozisyona hem kadın hem de erkek adaylar başvurabilmektedir. Erkekler için 1.75 metre, kadınlar için 1.65 metre minimum aranan boydur.

Otobüs şoförü olarak başvuracak adayların DE, binek araç şoförü olarak başvuracakların ise CE sınıfı ehliyete sahip olmaları istenmektedir. Şoför adaylarının vardiyalı çalışmaya engelinin olmaması şartı vardır.

2022/12/07/personel-9.jpg

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Başvuru Tarihleri ve Şekli

Yukarıda bildirilen 20 daldan toplamda 282 kamu personeli alımı için başvuruda bulunmak isteyen adayların, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne ait olan internet sitesini kullanmaları gerekmektedir. Siteden temin edilecek olan başvuru formunun doldurulması ve bu formun Üniversite Kongre ve Kültür Merkezinde oluşturulacak başvuru masalarına şahsen müracaat şeklinde ulaştırmaları istenmektedir. Sadece şahsen ve elden teslim şeklinde yapılacak başvurular kabule dilmekte olup diğer tüm seçenekler ile gönderilen başvurular geçersiz sayılacaktır. İlanın Resmi Gazete de yayınlandığı gün itibari ile başvurular kabule dilmekte olup, başvuru süreci 15 gün ile sınırlandırılmıştır.