Et ve Süt Kurumu işçi alımı başladı! İŞKUR'dan başvurular açıldı

Et ve Süt Kurumu işçi alımı ilanı ile karşımıza çıktı! Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başvurular resmen açıldı. Alımların iki farklı şehirde gerçekleştirileceği belirtildi. Başvuru şartları duyuruldu.

Et ve Süt Kurumu işçi alımı başladı! İŞKUR'dan başvurular açıldı

Et ve Süt Kurumu, İŞKUR üzerinden işçi alımı yapmaya başladı. Adana ve Sivas'ta alımlar gerçekleştiriliyor. İlanın detayları belli oldu.

Et ve Süt Kurumu, İŞKUR iş ilanları üzerinden yayınladığı ilanlara göre en az ilkokul mezunu Sivas ve Adana Şehirlerinde istihdam edilmek üzere işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilanlara göre Sivas ilinde açık olan iş ilanına lise mezunu adaylar, Adana ilinde açık olan iş ilanına ise ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabileceklerdir. Et ve Süt Kurumu bünyesinde her iki kadroya da kasap alımı yapılacaktır.

Et ve Süt Kurumu Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları

Türk uyruklu vatandaşlar başvuru yapacaklardır.

Kamusal haklarından yoksun olmamak.

Vardiyalı çalışma şartlarına uygunluk sağlamak.

En az 18 en fazla 40 yaşında olmak.

SEKAP sertifikasına sahip olmak.

Meslekte en az 1 yıl tecrübeli olmak.

Et ve Süt Kurumu Adana Başvuruları

Adana ilinde yaşayan ve Et ve Süt Kurumu ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 21 Kasım 2022 tarihine kadar elektronik olarak yapacaklardır. Başvurular İŞKUR üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. 2 kasap alımı yapılacaktır. Başvuru işlemi bittikten sonra; 23 Kasım 2022 saat 10:00’da Adana Et ve Süt Kombinası Müdürlüğünde yapılacak olan kura işlemi ile işe alınacak kasaplar belirlenecektir. İş ilan numarası: 00007160099.

Et ve Süt Kurumu Sivas İşçi Alımı Başvuruları

Sivas ilinde ikamet eden adaylar ise başvurularını yine 21 Kasım 2022 tarihine kadar İŞKUR üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. İstihdam edilmek üzere 2 usta kasap alımı yapılacaktır. Usta kasap alımı için MEB onaylı ustalık belgesi istenmektedir. İşe alınacak olan personeller 31 Kasın 2022 saat: 11:00’da Sivas Et Kombinası Müdürlüğünde yapılacak olan kura ile belirlenecektir. İş ilan numarası: 00007159937.

Kasap Maaşları Ne Kadardır?

Temmuz 2022 zammından sonra Et ve Süt Kurumu bünyesinde çalışan ortalama kasap maaşı; 9.920 TL, ortalama usta kasap maaşı ise 14.510 TL’dir. Rakamlar kurum tarafından değişiklik gösterebilir.