Et ve Süt Kurumu personel alacak! Kariyer Kapısı'ndan başvurular açıldı

Et ve Süt Kurumu personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. Yapılan açıklamaya göre Kariyer Kapısı üzerinden başvurular açılmış bulunuyor. Müracaat koşulları resmen duyuruldu.

Et ve Süt Kurumu personel alacak! Kariyer Kapısı'ndan başvurular açıldı

36 yaşından gün almamış olan, kamu personeli olmak isteyen adayları ilgilendiren ESK Daire Başkanlığı ilanı için açıklayıcı detaylar gün yüzüne çıktı. Hukuk Fakültesi ve Veterinerlik Fakültesi mezunları bu ilan için adaylığını sunabilecek. İşe kabul edilecek olan personeller ‘Müfettiş Yardımcılığı’ unvanına da hak kazanmış olacak. İşte ilan ile ilgili önemli haberler!

Kimler ESK Kamu Personeli Alımı İlanına Aday Olabilir?

Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından yayınlanan ilan kapsamında adaylıkları kabul edilecek olan vatandaşlar, bildirilen şartları sağlayanlar olacaktır. İşte istenen şartlar.

Devlet Memurları Kanunu’na ait 48’inci maddede belirtilen şartları sağlamak.

En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerden, lisans mezunu olmak.

Mezuniyet alanının Veterinerlik veya Hukuk olması istenmektedir.

et-ve-sut-kurumu.jpg

Şayet bitirilen üniversite yurt dışında ise, mezun olunan okulun Yükseköğrenim Kurumları tarafından denkliğinin kabul edilmesi gerekmektedir.

2021 veya 2022 yılındaki KPSS sınavlarının sonuçları kabul edilecektir. Bu kapsamda 2021 ve/veya 2022 yıllarında ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS sınavına katılım sağlanmış olması istenmektedir.

Bildirilen yıllar dahilinde ÖSYM sınavının KPSS sınavından ve P3 puan türünden minimum 70 puan alanların adaylıkları kabul edilecektir.

01.02.2023 tarihinde 36 yaşından gün alınmaması gerekmektedir.

Adayların adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.

Sağlık durumu her türlü iklim şartlarında çalışma ve yolculuk edebilme koşullarına müsait olan adayların başvuruları kabul görecektir.

İşe Alım Aşamasında Sınav Uygulanacak mı?

2 kamu personelin ESK Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmasına alınması için gerçekleşecek işe alım süreçlerinden biri de sınavdır. Adaylara yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınav uygulanacaktır. Her bir sınav toplamda 50 puan değerinde olup iki sınavdan tam puan almış olan bir aday 100 puana erişmiş olacaktır. Yazılı sınav tek oturumda gerçekleşecek olup, 100 soruluk test (çoktan seçmeli) usulünde gerçekleşecektir. 100 sorunun 20 sorusu yabancı dil ile ilgili olacaktır.

et-2.jpg

Personel Alımı Başvurularını Nasıl Yapabilirim?

Başvurular E-devlet isealimkariyerkapisi üzerinden alınmaktadır. An itibariyle başvuru yapılması mümkündür ve başvurular 20 Şubat 2023 gününe kadar kabul edilmeye devam edecektir. Başvuru yapmak isteyen adayların e-Devlet internet sitesinden ‘Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’ sayfasına erişmesi ve ardından ‘Kariyer Kapısı İşe Alım’ alanından müracaat işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında oluşan/oluşacak hata veya eksiklik durumlarından aday sorulu tutulmaktadır.