Et ve Süt Kurumu personel alımı yapıyor! 16 bin 500 TL maaş verilecek

Et ve Süt Kurumu personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. Alım yapılacak olan kadrolar belli olurken, başvuru şartları hakkında tüm merak edilen detaylar açıklandı.

Et ve Süt Kurumu personel alımı yapıyor! 16 bin 500 TL maaş verilecek

Et ve Süt Kurumu, 2 ayrı grupla kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. Adaylardan başvuru yapabilmesi için kurum tarafından 2021 veya 2022 yılların da Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları ve asgari düzey de kurum tarafından istenilen başarı puanını almış olmaları gerekmektedir.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Adaylara uygulanacak olan giriş sınavı tarihine kadar 35 yaşını tamamlamış olanlar başvuru da bulunmayacaklardır.

Ülkenin her yerinde dört mevsim çalışma süresin de adayların sağlık koşullarının uygun olması gerekiyor.

Erkek kamu personeli adaylarının askerlik hizmetini tamamlamış olması istenmektedir.

Aktif olarak özel veya kamu kurum ve kuruluşlarına karşı zorunlu hizmet görevi olmayan adaylar başvuru yapacaklardır.

et-ve-sut-kurumu.jpg

Adli sivil yönünden kamu personeli olmaya engel bir durumun olmaması gerekmektedir.

Başvuru da bulunacak olan adayların sabıka kaydı olmaması gerekiyor.

Adayların şart olarak verilmiş olan yıllardan herhangi birin de KPSS P3 ve P4 (istenilen puan türüne göre) puan türün de en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

2 personel alımı için; Hukuk Fakültesi mezunu 1 personel ve Veterinerlik Fakültesi mezunu 1 personel alımı yapılacaktır.

Başvurular Şubat’ta Online!

İlan için başvurular adaylardan 6 Şubat 2023 tarihin de alınmaya başlanacaktır. Adaylar başvurularını 17 Şubat 2023 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden online olarak yapılacaktır. Şahsen başvuru yapılamayacaktır.

et-ve-sut-kurumu-2.jpg

Personel Alımı Sınav Açıklaması

Başvuruların tamamlanmasının ardından adaylara yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşan sınav yapılacaktır. Yazılı sınav Ankara merkezli 3 Mart 2023 tarihin de yapılacaktır. Bu sınav da başarılı olan adaylara sözlü sınav uygulaması yer zamanı ilerleyen tarihler de belirtilecektir.

Kamu personellere müfettiş yardımcılığı kadrosun da işe alınacak olup; Ankara ili Çankaya ilçesin de istihdamları gerçekleşecektir.