HAVELSAN personel alımı başladı! 1.500 kişiye istihdam fırsatı!

HAVELSAN personel alımı gerçekleştiriyor. Yapılan açıklamaya göre farklı kadrolarda 1.500 kişiye iş fırsatı sağlanacak. Müracaat koşulları hakkında bilgi verildi.

HAVELSAN personel alımı başladı! 1.500 kişiye istihdam fırsatı!

HAVELSAN kendi bünyesinde alım gerçekleştireceği en az lise mezunu 1500 personel alımlarında aranan koşullar, işe alım sürecinde uygulanan teknik uzmanlık sınavı ve yabancı dil koşulu gibi merak edilen detaylar, sizler için şöyle sıralanabilir.

HAVELSAN İşçi Alım Koşulları

HAVELSAN alım yapacağı kadrolara özel birtakım genel ve özel koşullar talep etmektedir. HAVELSAN personel alımı kriterleri olarak belirlediği başvuru koşulları; teknik uzmanlık sınavı baraj puanı, uluslararası düzeyde geçerliliği bulunan yabancı dil sınavı baraj puanı, kadrolara göre belirlenen deneyim süresi ve üniversite mezuniyet notu olarak sıralanmaktadır.

Kendi bünyesinde alım yapacağı kadrolarda HAVELSAN iş başvurusu içerisinde yer verdiği öğrenim koşulları, başvuracak olan kişilerde öğrenim düzeyine göre farklılık göstermektedir.

havelsan-2.jpg

Önlisans Mezunları İçin Başvuru Koşulları

Minimum 3 yıl deneyimi bulunuyorsa, teknik uzmanlık sınavından baraj puanı koşulu istenmez. Fakat teknik mülakat başarı sonucu istenir.

Minimum 3 yıl deneyimi bulunmuyorsa, teknik uzmanlık sınavı baraj puanı ve teknik mülakat sonucu başarı puanı istenir.

Lisans ve Yüksek Lisans Mezunları İçin Başvuru Koşulları

Minimum 3 yıl deneyimi bulunan adaylarda teknik uzmanlık sınavı baraj koşulu aranmaz. Fakat teknik mülakat başarı sonucu aranan koşullar arasında bulunur.

Minimum 3 yıl deneyimi bulunmayan adaylarda teknik uzmanlık sınavı baraj koşulu istenmez. Fakat mezuniyet notu+ ek puanın 3 ve 3’ten büyük olma koşulu aranır. Aynı zamanda teknik mülakat sonucunun başarılı olma şartı aranır.

Doktora Mezunları İçin Başvuru Koşulları

Doktora mezunu olan kişiler için teknik uzmanlık sınavı baraj puan koşulu aranmaz ve teknik mülakat sonucunun başarılı olması beklenir.

havelsan.jpg

HAVELSAN İş Başvurularında Teknik Uzmanlık Sınavı Baraj Puanları Nelerdir?

HAVELSAN’ın personel alımlarında teknik uzmanlık sınavına dair baraj puan koşulu aranır. HAVELSAN teknik uzmanlık sınavı, ön lisans ve üniversitesi mezunlarında ALES, GRE ve GMAT baraj puan koşulları farklılık gösterir.

Üniversite mezunlarında ve aday mühendislerinde ALES 85, GRE 157 ve GMAT 550 baraj puan koşulu aranır.

HAVELSAN İş Başvurularında Yabancı Dil Şartı Var Mı?

HAVELSAN kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere başvuran kişilerin birtakım koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Peki, HAVELSAN yabancı dil şartı var mı? Teknik uzmanlık sınavlarına ek olarak yabancı dil sınavı koşulu da başvuru yapacak olan adaylarda aranır.

Üniversite mezunu olan adaylarda IELTS 6,5, TOEFL 79, YÖKDİL 70, TOMER 70, YDS 70 ve HAVELSAN YDS 70 baraj puan koşulu aranmaktadır. Ön lisans mezunu olan adaylarda YDS 60 baraj puan koşulu aranır.