Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! 2.750 memur alınacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı gerçekleştiriyor. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre toplamda 2 bin 750 kişiye istihdam sağlanacak. İşte başvuru şartları...

Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! 2.750 memur alınacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Bakanı Nurettin Nebati müjdeyi verdi. Yapılan açıklamaya göre 2 bin 750 memur alımı yapılacağını açıkladı. Resmi sosyal medya hesabından açıklamaya göre kontenjan dağılımı şu şekildedir;

20 Haziran Avukatı,

50 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı,

2700 Gelir Uzman Yardımcısı,

360 Defterdarlık Uzman Yardımcısı,

40 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı,

10 Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı,

30 Muhasebe Denetmen Yardımcısı.

2022/11/24/personel-7.jpg

Yapılan açıklamaya göre;

"Bir Bayram Müjdesi de bizden; Nitelikli iş gücümüzü artırabilmek ve liyakat esasına dayalı olan kadromuzu genişletmek adına yeni ekip arkadaşlarımızın başvurularını bekliyoruz." Tüm adaylarımıza sınava hazırlık sürecinde şimdiden başarılar dilerim.

Bizlere her daim güç veren milletimiz için durmadan, yorulmadan aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye Yüzyılının gerçekleştirmemize katkı sağlayacak ve gücümüze güç katacak Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak kamu personeli alımı yapılacaktır.

Yeni arkadaşlarımızın katılımıyla, ülkemizin ekonomideki hedeflerini başarıya ulaştırmak için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Sınava katılacak adaylarımıza şimdiden başarılar diler, tüm mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullanıldı!

2022/12/07/personel-2.jpg

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Bakanlığın yapmış olduğu son personel alımına dair başvuru şartlarının ışığında;

Söz konusu Bakanlıkta çalışmak istiyorsanız iletişim yönünüzün kuvvetli olması aynı zamanda da iletişim yönünüzün kuvvetli olması gerekmektedir.

T.C. vatandaşı kimliğine sahip olmalısınız.

Liyakatli bir şekilde alım yapılacağını vurgulan Bakan Nebati’nin açıklamalarına istinaden alımlar da KPSS puan şartının aranacağı bilgisi tahmin edilmektedir.

Müracaatlar Ne Zaman Yapılacak?

Açıklama yapılan ilanın başvuru kılavuzu henüz yayımlanmamıştır. Kılavuzun önümüzdeki günler de yayımlanacağı tahmin edilmektedir. Yayımlanan kılavuza ilişkin tüm detaylar yayım tarihi itibariyle haberimizde yerini alacaktır.