Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başladı! Başvuru şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı! Bakanlıktan gelen açıklamaya göre toplamda 70 kişilik kontenjan açıldı. Başvuru şartları ve mezuniyet koşulları gibi detaylar paylaşıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başladı! Başvuru şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 70 personel alımı yapıyor. İlanla ilgili tüm ayrıntılar resmen duyuruldu.

İş ilanları kapsamında hazine ve maliye Bakanlığı KPSS puanı olanlar için müjdeyi vermiştir. Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan HMB 70 kontenjanda memur alacak nokta memur alımı iş ilanları detaylarını haberimize ulaşabilirsiniz. İşte tüm detayları...

Mezuniyet Şartları

Ziraat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Kontrol ve Sistem Mühendisliği İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Harita ve Kadastro Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden mezun olan kişiler arasından personel alınacak.

Personel Alımı Başvuru Şartları

75 kamu personeli alımı aranan şartları 18 yaşında tamamlamış olma, 45 yaşını doldurmamış olma, mühendis kadro unvanında çalışmak üzere en az 8 yıl deneyimli olma, adli sicil kaydının kurum tarafından yapılan bir araştırma ile temiz olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor, kamusal haklarından mahrem olmaması gerekiyor bir gün affa uğramış dahi olsa belirli suçlardan dolayı mahkum olmamış olması gerekiyor, erkek adaylarının askerlik görevini yapmış olmaları şartları ile devlet personeli alımı yapılacaktır.